Aktualności
Ogłoszenia

Fitness, Krav Maga - Nabór na sezon 2018/2019

Dnia .

Fitness

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na zajęcia ogólnorozwojowe. Głównym celem zajęć jest poprawa komfortu życia. Zdrowy organizm to organizm w ruchu. Dzisiejszy tryb życia, ogólny pęd i brak czasu, a także często siedząca praca sprawiają, że aktywność fizyczna ograniczana jest do minimum. Ma to ogromne konsekwencje, w wyniku zwiotczenia mięśni większe obciążenie przechodzi na stawy co prowadzi do ich degradacji i uszkodzenia. Na treningach staramy się przede wszystkim przywrócić ciału sprawność i siłę. Nadać mu gibkość i elastyczność. Często poprzez zastosowanie ćwiczeń kalistenicznch wzmocnić mięśnie odciążając zarazem obolały staw co skutkuje ustaniem bóli i przewlekłych ciągnących się miesiącami kontuzji. Celem pobocznym treningów jest przyspieszenie przemiany materii oraz w konsekwencji przy zastosowaniu odpowiedniej diety spalanie maksymalnej ilości kalorii.

Zaznaczam, że zajęcia ogólnorozwojowe/fitness nie są zajęciami rehabilitacyjnymi. Mają na celu wzmocnić mięśnie, poprawić rozciągnięcie i przez to zwiększyć zakres ruchu stawów. Takie działania mogą wpłynąć korzystnie na niektóre, kontuzje, zwyrodnienia czy przewlekłe bóle stawowo mięśniowe.
Nie należy jednak zajęć traktować jako formę leczenia/rehabilitacji, w przypadku występowania wyżej wymienionych urazów przed rozpoczęciem uczestnictwa w treningach należy skonsultować się z ortopedą.

Zapraszamy serdecznie na treningi!


Krav Maga

Nabór do sekcji "Senior" oraz "Junior".

Krav Maga "Senior"- dosłownie "walka w bliskim kontakcie" jest izraelskim systemem samoobrony, służącym wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Nie należy jej mylić z sportem, czy sztukami walki. Pozbawiona niemalże całkowicie otoczki filozoficznej ma za zadanie przygotować człowieka do zdecydowanej obrony swojego zdrowia lub życia przy użyciu wszystkich dostępnych środków.
Podstawowym założeniem krav maga było przyswoić z sztuk i sportów walki wszystko co proste, maksymalnie skuteczne, a zarazem wymagające minimalnej ilości ruchów. System zawiera twarde, destrukcyjne uderzenia przy użyciu kończyn oraz wszystkich dostępnych w codziennym życiu narzędzi takich jak telefon, torebka, klucze i wiele innych. Wykorzystuje ponadto dużą ilość dźwigni pozwalających skutecznie rozzbroić napastnika, czy obezwładnić go do czasu przyjazdu odpowiednich służb. Studenci zdobywają szeroką wiedzę o punktach witalnych organizmu człowieka, oraz ich umiejętnym wykorzystaniu podczas samoobrony. Odpowiednie zastosowanie tej wiedzy pozwala na wyrównanie szans w przypadku walki z uzbrojonym bądź po prostu znacznie silniejszym fizycznie napastnikiem.

Krav Maga ,,Junior”- Treningi prowadzone są w formie gier i zabaw ruchowych. Mają na celu zagwarantować maluchom odpowiednią dla ich wieku dawkę ruchu. To nie tylko gry i zabawy, to zdrowy i sportowy rozwój dziecka, umiejętności korzystania z wszystkiego co naszym najmłodszym oferuje otaczający świat, oraz wiedza na temat pomocy drugiemu człowiekowi. Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych, już od 5 roku życia!

Jeżeli chcesz czuć się bezpieczny/bezpieczna w dzisiejszym świecie, potrafić szybko i sprawnie się obronić, albo lepiej przewidywać zbliżające się zagrożenie Krav Maga jest właśnie dla Ciebie!

Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Krav Maga międzynarodowej federacji KMCS - Damian Grzywna.

Zapraszamy na treningi!

Więcej informacji na: www.kravmaga.ruda-huta.pl

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 0 → wczoraj: 8 → a dotychczas: 55329