Dziś w Betlejem

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zaprasza na widowisko muzyczno-teatralne zatytułowane:

„Dziś w Betlejem”

19 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie o godz. 18.00

Rezerwacja miejsc: tel. 573 292 666

Dołącz na Facebooku ---> Tutaj

Widowisko „Dziś w Betlejem” jest alternatywnym wydarzeniem do organizowanego rokrocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”. W tym roku zmieniamy trochę formę, poszerzając dotychczasową o formę teatralną.

„Dziś w Betlejem”, czyli dzisiejsze święta… jak je traktujemy? Co jest ich priorytetem? Jak odzwierciedlają naszą kulturę i tradycje i jak odnoszą się do wydarzeń sponad 2000 lat?

W spektaklu poznamy „zwykłą współczesną rodzinę”, która w pogoni za kiczem, zapomniała o wartościach związanych z Bożym Narodzeniem… Czy jest jeszcze ktoś, kto odwróci ich uwagę od otaczającego „plastiku”, wskazując na relacje międzyludzkie i wartości duchowe? Czy da się coś zrobić? Na te i inne pytania odpowiemy 19 stycznia.

Przedstawienie z najpiękniejszymi kolędami, muzyką na żywo w teatralnej scenerii. Gra świateł i multimediów powoduje, że odbiór treści jest atrakcyjny.

Autorem scenariusza jest Marcin Woszczewski. W scenariuszu wykorzystano fragment widowiska kolędniczego autorstwa Michaliny Borodej w opracowaniu Antoniego Borodeja.

„Dziś w Betlejem”

Scenariusz i reżyseria: Marcin Woszczewski,
Kierownik muzyczny: Anna Nadolska, akompaniament: Łukasz Dziaduk, aranżacje: Zespół Bokoryna,
Scenografia i kostiumy: Marcin Woszczewski, Marcin Nawrocki, Anna Nadolska,
Charakteryzacja: Agnieszka Woszczewska,
Światło i dźwięk: Marcin Nawrocki,
Inspicjent: Barbara Humeniuk,

Produkcja: Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Występują:

Stanisława Bielecka, Przemysław Biernacki, Przemysław Borkowski, Artur Borodej, Iwona Borodej, Teresa Dadas, Marcela Dąbrowska, Łukasz Dziaduk, Lucyna Gaik, Stanisława Gmitruk, Damian Grzywna, Aleksandra Honory, Halina Humeniuk, Mikołaj Humeniuk, Aleksandra Kozak, Iwona Kozłowska, Tomasz Kozłowski, Emilia Lewczuk, Kazimiera Lipińska, Alicja Łontkowska, Wojciech Mamczarz, Iwona Matejuk, Przemysław Mazur, Anna Nadolska, Zbigniew Rymarczyk, Anna Sadowska, Oliwia Skrochocka, Karol Sobczuk, Andrzej Suchocki, Aneta Szakuła, Karolina Szwalikowska, Regina Tworek, Marta Walczuk, Szymon Woszczewski, Dominika Zawiślańska, Jakub Zwolak, Kazimiera Żerebecka.

Udział biorą:  Zespół Akord, Zespół Bokoryna, Zespół Jarzębina Czerwona, Sekcja Krav Maga, MMS impro, Teatr OKO.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 5 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107572