Kampania wizualna "Trzeźwe Święta"

Spędź Święta Bożego Narodzenia z DZIEĆMI, a nie z alkoholem!

Kampania wizualna została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Rudzie-Hucie w ramach akcji profilaktycznej "Trzeźwe Święta".

Fotografia wykorzystana w plakacie jest autorstwa Roberta Wróblewskiego

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie organizował wizualną kampanię profilaktyczną zatytułowaną „Trzeźwe Święta”. Kampania trwała przez cały miesiąc grudzień i objęła wszystkie wydarzenia organizowane w tym miesiącu przez Gminny Ośrodek Kultury. Uczestnikami były osoby biorące udział w Konkursie Recytatorskim, Kiermaszu Bożonarodzeniowym, Teatralnym Piątku a także osoby korzystające z oferty warsztatowej (Crossfit, warsztaty fotograficzne, warsztaty wokalne i instrumentalne, warsztaty teatralne).

17 grudnia 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie był organizatorem Teatralnego Piątku. Na scenie Huty Kultury Teatr Nemno z Rzeszowa wystawił dwa spektakle. „Misiowe przygody” dla uczniów młodszych klas Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Drugi wieczorny spektakl pt.: „Giaur” dla dorosłych uczestników. Po obu tych wydarzeniach została przeprowadzona prelekcja o problemie uzależnień w rodzinie.
Do realizacji kampanii niezbędny był zakup plotera wielkoformatowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu urządzeniu przygotowany został plakat z przesłaniem nakłaniającym odbiorców do odstawiania wszelkiego rodzaju używek na rzecz odpowiedzialnie i rodzinnie spędzonych trzeźwych świąt Bożego Narodzenia.

Akcja profilaktyczno-informacyjna trwała do 24 grudnia 2021 r. Do tego czasu za pomocą wydrukowanych plakatów, ulotek i broszur informacyjnych zechcemy dotrzeć do osób korzystających z oferty Gminnego Ośrodka Kultury, a także do pozostałych mieszkańców Gminy Ruda-Huta. Przygotowane plakaty zostały rozwieszone w jednostkach samorządu terytorialnego, świetlicach i na tablicach ogłoszeniowych oraz drogą elektroniczną na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i mediach społecznościowych.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 2 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107569