Nie imprezuj – IMPROWIZUJ!

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty improwizacji teatralnej pt.: "Nie imprezuj - Improwizuj". Tematem zajęć jest rozwijanie umiejętności wykorzystania improwizacji teatralnej w budowie spektaklu. Szkolenie odbędzie się 23 października 2022 roku o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Huty Kultury. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 82 568 60 55. Zapisy przyjmujemy do dnia 20 października.

Warsztaty poprowadzi Przemysław Buksiński - Aktor. Animator. Performer. Organizator działań artystycznych i performatywnych. Trener. Juror. Przedsiębiorca. Mąż. Ojciec. Człowiek orkiestra. Absolwent Animacji Kultury UMCS w Lublinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku obronił dyplom ZASP. Wykładowca  na Wydziale Politologii i Dziennikarstw UMCS,  na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie oraz Warsztatu Improwizacji Teatralnej w Centrum Kultury w Lublinie. Twórca i moderator Poławiaczy Pereł Improv Teatr i grupy „No Potatoes”. Aktor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, Kompanii Teatr, Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Od wielu lat zajmuje się technikami treningu aktorskiego (Bogusław Schaeffer, Katt Koppet) oraz metodą improwizacji scenicznej, prowadząc warsztaty i szkolenia w całym kraju. Był zaangażowany jako aktor w projekt „Dramatyczne Zmiany Klimatu i Afryka” realizowany przez Warsztaty Kultury we współpracy czesko-niemiecko-polskiej.

Założyciel i dyrektor artystyczny EPIcentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (Eksperyment Play Improv) - programu opartego na technikach teatru improwizowanego, skierowanego do wszystkich zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji komunikacyjnych; pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 SCENY (w 2013r.). Twarz Jarmarku Jagiellońskiego – współczesny stańczyk. Pracował m.in. z Teatrem Scena Prapremier InVitro Witta – Michałowskiego, Teatrem im. H.CH. Andersena w Lublinie, z Teatrem Centralnym, neTTheatre Pawła Passiniego, Teatrem Provisorium i Kompanią Teatr, Teatrem "Lalka" w Warszawie, Teatrem "Pinokio" w Łodzi, Teatrem im. Łesia Kurbasa we Lwowie, Teatrem Groteska w Krakowie, współpracował z Jerzym Satanowskim w produkcji "Widzę i opisuję".

Laureat m.in. Nagrody Aktorskiej na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie w 2013 r., gospodarz Gali Nagrody Kulturalnej Żurawie w 2009 r., 2014 r., Członek Komisji Nagród Miasta Lublin w 2009 r.

Działanie zrealizowane w ramach programu "Nie imprezuj – IMPROWIZUJ!", realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Program finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 38 → wczoraj: 15 → a dotychczas: 107665