Eko-Majówka 2016

29 maja 2016 r. po raz jedenasty w Gminie Ruda-Huta odbył się piknik ekologiczny pod nazwą Eko-Majówka w miejscowości Gotówka. Konkursy, quizy, zabawy oraz konkurencje sportowe przeplatały się z pokazami sztuki walki, samoobrony Krav Maga, ciekawostką był pokaz akrobatyczny w wykonaniu grupy działającej przy IV LO w Chełmie.  Ekoinscenizacja pt. „Chrońmy przyrodę” zaprezentowały dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Wystąpiła również drużyna harcerska działająca przy Zespole Szkół w Rudzie-Hucie. Grupa rowerowa  RUDA TEAM zorganizowała rajd rowerowy na trasie Ruda-Huta – Gotówka. Na  scenie zaprezentowały się zespoły wokalne z terenu gminy Ruda-Huta: Akord, Jarzębina Czerwona, Wiśniowy Sad. Instruktor warsztatów instrumentalnych  Emilian Grzywna  wystąpił wraz z uczniami w recitalu. Po raz pierwszy na Eko-Majówce wystąpili „Kapela Hańszczanie” i „Cygańskie rytmy” z Hańska. Piknik zakończony był zabawą taneczną, którą poprowadził zespół „Aveiro”. Elementem wiodącym Eko-Majówki już po raz drugi był Turniej Sołectw Gminy Ruda-Huta.

Protokół II Turnieju Sołectw Gminy Ruda-Huta Eko-Majówka, Gotówka 2016

W dniu 29 maja 2016 r. odbył się „II Turniej Sołectw Gminy Ruda-Huta”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie pod patronatem Wójta Gminy Ruda-Huta.

Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny sołeckie:

• Gotówka „Gotówka”
  • Ruda „Grupa Mocnego Ryzyka”
  • Żalin „Żalińskie Koźlaki”
  • Leśniczówka „Super Mocni”

Po przeprowadzeniu 6 konkurencji, wyniki ukształtowały się następująco:

• I Miejsce (18 pkt.) Sołectwo Leśniczówka drużyna „Super-Mocni” w składzie: Dominika Kalisz (kapitan), Jerzy Brzozowski, Marlena Kalisz, Emil Walczuk, Paweł Misiec, Rafał Misiec
  • II Miejsce (16 pkt.) Sołectwo Żalin drużyna „Żalińskie Koźlaki” w składzie: Marta Walczuk (kapitan), Krzysztof Wawron, Ryszard Lenkiewicz, Tomasz Kozłowski, Aneta Szakuła, Mirosław Żerwbecki
  •  Ex Aueqo (16 pkt.) Sołectwo Ruda drużyna „Grupa Mocnego Ryzyka” w składzie: Beata Makowska (kapitan), Natalia Dąbrowska, Beata Grzeluk,  Damian Grzeluk, Grzegorz Mielniczuk, Marcela Dąbrowska
  • III. Miejsce (13 pkt.) Sołectwo Gotówka drużyna „Gotówka” w składzie: Kamil Herbut (kapitan), Małgorzata Tkaczuk, Bartkiewicz Eryk, Wołoszczak Monika, Zawadzki Marcin, Patrycja Herbut

Rozgrywkom sędziowali:

• Agnieszka Czyżewska
  • Agnieszka Opas
  • Damian Grzywna

Główną nagrodę w turnieju w wysokości 300 zł ufundowała firma Pulsar&Junior z Chełma. Pozostałe nagrody w turnieju ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Wyniki konkurencji sportowych dla dzieci:

• Rzut Piłeczką ping-pong:
  1. Szymańska Karolina
  2. Zawiślańska Dominika
  3. Witkowska Natalia
  • Wyścig w workach:
  1. Dolińska Martyna
  2. Doliński Bartosz
  3. Semeryło Błażej
  • Odbijanie piłeczki ping-pong:
  1. Dolińska Martyna
  2. Bielecka Weronika
  3. Dubij Angelika
  • Hula-Hop:
  1. Czyżyk Rita
  2. Dubij Angelika
  3. Dolińska Martyna
  • Bieg na czas:
  1. Doliński Bartosz
  2. Czyżyk Rita
  3. Zawiślańska Dominika

Nagrody ufundował Zespół Szkół w Rudzie-Hucie.

Quiz ekologiczny i wiedzy o gminie Ruda-Huta.

Zwycięzcy:

• Ania Kozłowska
  • Ola Honorek
  • Błażej Semeryło
  • Wojciech Walczuk
  • Szymon Woszczewski

Nagrody w quizie ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Sponsorzy:

• Rozlewnia wód Aqua East Ruda-Huta,
  • PULSAR&JUNIOR - Krzysztof Franecki,
  • Bar Mik - Bożena Wasyluk,
  • Świat Rozrywki - Paweł Klasura.

Organizatorzy, partnerzy:

Gmina Ruda-Huta, Zakład Usług Komunalnych w Rudzie-Hucie, Jednostki OSP z terenu gminy Ruda-Huta, Urząd Gminy w Rudzie-Hucie, Zespół Szkół w Rudzie-Hucie, Sekcje Krav Maga Ruda-Huta i Świerże, Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 20 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107567