20-lecie zespołu Jarzębina Czerwona

12 czerwca 2016 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce odbył się Jubileusz 20-lecia Zespołu śpiewaczego „Jarzębina Czerwona”. Na początku zabrał głos dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie – Marcin Woszczewski witając zebranych gości i zapraszając do obejrzenia krótkiego filmu o działalności zespołu. Kolejnym mówcą był Wójt Gminy Ruda-Huta – Kazimierz Smal przywitał  wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim członków Zespołu śpiewaczego „Jarzębina Czerwona”. Wszyscy członkowie zespołu – zarówno Ci obecni jak i Ci, którzy na przestrzeni lat śpiewali w zespole „Jarzębina Czerwona” otrzymali od Wójt Gminy Ruda-Huta nagrodę, listy gratulacyjne oraz kwiaty.
Zespół otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczenie i Dyplom Uznania od zarządu Województwa Lubelskiego na ręce kierownika zespołu – Haliny Humeniuk wręczył Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Grabczuk. Starosta Chełmski - Piotr Deniszczuk również docenił zespół wręczając na ręce kierownika zespołu nagrodę pieniężną i pamiątkowy dyplom. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie - Artur Sępoch wręczył jubilatom upominek i życzył członkom zespołu „wielu kolejnych sukcesów i radosnej pasji tworzenia”.
Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Wśród gości nie zabrakło także przedstawicieli Rady Gminy z Przewodniczącym Piotrem Śliwa na czele, oraz delegacji z Zespołu Szkół, Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie, Teatru OKO oraz zaprzyjaźnionego Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. Nie zabrakło też śpiewanych życzeń od zaprzyjaźnionych zespołów: TRADYCJA z Ulanu-Majorat, BOKORYNA i WIŚNIOWY SAD z Żalina oraz AKORD z Rudy-Huty. Całość wydarzenia poprowadził Marcin Woszczewski.

Barbara Humeniuk

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 5 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107552