Wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Lublinie

Dnia 24 lipca 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wyjazd do Lublina w ramach realizowanego projektu z WFOŚ i GW w Lublinie.

Uczestnicy projektu zwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie obserwując zgromadzone tam zbiory roślinne, które są wykorzystywane do celów dydaktycznych, edukacyjnych oraz naukowo – badawczych realizowanych przez pracowników i studentów uczelni lubelskich. Dzieci mogły obejrzeć wiele ciekawych okazów roślinnych, trudnych do odnalezienia w środowisku naturalnym.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie jednego z największych skansenów w Polsce - Muzeum Wsi Lubelskiej, które jest położone w dolinie rzeki Czechówki. Muzeum gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki .
Uczestnicy wyjazdu bardzo chętnie wzięli udział w grze terenowej polegającej na odnajdywaniu na terenie muzeum miejsc zaznaczonych na mapie. Zwycięskie grupy otrzymały od pracowników skansenu pamiątki i słodycze.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 21 → wczoraj: 28 → a dotychczas: 106985