Święto Lubelskich Parków Krajobrazowych

15 września 2018 r. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej już po raz drugi odbyło się Święto Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wydarzenie miało na celu popularyzację wiedzy na temat dziedzictwa przyrodniczego regionu wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie piękna przyrody lubelskich parków krajobrazowych. Podczas uroczystości, jako jeden z nielicznych samorządowców z terenu województwa lubelskiego, Wójt Gminy Ruda-Huta - Kazimierz Smal otrzymał odznaczenie „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”

Święto rozpoczęła Msza Święta w Kościele z Matczyna. W części artystycznej mogliśmy zobaczyć i posłuchać występów młodzieży oraz lokalnych zespołów ludowych. Gminę Ruda-Huta reprezentowały dwa Koła Gospodyń Wiejskich z Żalina i Rudy, które wzięły udział w konkursie kulinarnym „Smaki Lubelskich Parków Krajobrazowych” nasze reprezentantki zajęły wysokie miejsca:

• II miejsce - Anna Żerebecka z KGW i GW Żalin za pasztet z cukinii.
  • III miejsce - Grażyna Iwanicka z KGW „Ryzykantki” za roladę ziemniaczaną z pieczarkami.

Ponadto Gminę Ruda-Huta reprezentowali artyści, twórcy ludowi oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Na gminnym stoisku promocyjnym można było zobaczyć wystawę rzeźby autorstwa Andrzeja Suchockiego, biżuterię artystyczną wykonaną przez Beatę Chwaleba oraz książki, foldery, materiały promocyjne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Ruda-Huta i Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 12 → wczoraj: 19 → a dotychczas: 107624