Niepodległość

9 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie zaprezentowano widowisko pt. „Niepodległość”, które było podsumowaniem roku, w którym Polska obchodziła setną rocznicę odzyskania niepodległości. W widowisko zaangażowanych było  55 osób. Na scenie zobaczyliśmy przedstawicieli niemalże wszystkich grup i zespołów działających na terenie gminy Ruda-Huta. Przedstawienie było alternatywnym spojrzeniem na hasło „niepodległość”, co nadało jemu wyjątkowy charakter i wyróżniło na tle podobnych wydarzeń. Wielopokoleniowość stała się tutaj atutem ukazującym istotę zdrowego patriotyzmu. Teatralna sceneria, gra świateł i multimediów dopełniła całości i spowodowała, że odbiór treści był łatwy i atrakcyjny. Reżyserem i autorem scenariusza jest Marcin Woszczewski. Na scenie zobaczyliśmy: Jakuba Zwierzyńskiego, Marka Tarnowskiego, recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie Kingę Anasiewicz i Kacpra Guza, działających pod kierunkiem Anny Bąk, Drużynę Harcerską „Dębowe Plemię”, zespoły: Akord i Bokoryna, sekcję Krav Maga, Teatr OKO, Annę Kozłowską, Kacpera Jachymczaka oraz Mateusza Szwalikowskiego - muzyczne trio powstałe na potrzeby spektaklu.  Za oprawę audiowizualną odpowiedzialny był Marcin Nawrocki. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 18 → wczoraj: 22 → a dotychczas: 107004