Wieczór Kolęd i Pastorałek 2019

27 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie odbył się „Wieczór Kolęd i Pastorałek”. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, przywołało tradycję wspólnego kolędowania przy „wigilijnym” stole. Publiczność mogła czynnie uczestniczyć w koncertach dzięki wyświetlanym tekstom kolęd i pastorałek. Otwarcia wydarzenia dokonali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie Marcin Woszczewski wraz z wikariuszem parafii św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca NMP w Rudzie-Hucie ks. Dawidem Nowickim. W tym roku wystąpili: Jarzębina Czerwona z Rudki, Akord z Rudy-Huty, Bokoryna z Żalina, Zespół Zrudki, Zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie oraz soliści Lucyna Gaik i Marian Żerebecki. Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Barbara Humeniuk

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 5 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107572