Aktualności
Ogłoszenia

Ferie 2019

Dnia .

Zakończyły się ferie zimowe 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie. Podczas dwóch tygodni dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, warsztatach kulinarnych, grach i zabawach integracyjnych. Dom Kultury w Rudzie-Kolonii odwiedził teatr "Kto tam?". Zorganizowano wycieczkę do Lublina oraz wyjazd do kina Zorza w Chełmie.

 

11 lutego odbyły się warsztaty plastyczne, przybyłe osoby wykonywały ozdoby i domki z masy porcelanowej.

12 lutego zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne. W Domu Kultury w Rudzie-Kolonii dzieci smażyły fantazyjne amerykańskie naleśniki, natomiast w Żalinie można było delektować się własnoręcznie wykonanymi ciasteczkowymi lizakami.

13 lutego w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbyło się spotkanie z teatrem lalek „Kto tam”? , który zaprezentował spektakle „Słowik” i „Jaś i Małgosia”. Widzowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów.

14 lutego w Domach Kultury unosił się w powietrzu zapach piernikowych przypraw. Dzieci piekły słodkie pierniki w różnych kształtach (przeważały oczywiście serca) następnie dekorowały je polewą z czekolady i kolorowymi posypkami.

15 lutego dzieci i młodzież z terenu Gminy Ruda-Huta uczestniczyły w wyjeździe do Lublina. W trakcie wycieczki do Muzeum Wsi Lubelskiej – dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych, w grze planszowej, która wzbudziła wiele emocji. Nasza wizyta w muzeum zakończyła się przejażdżką wozem drabiniastym oraz ogniskiem. Największą atrakcją był Park trampolin Jump XL, najlepszą zabawę mieli najmłodsi skoczkowie.

20 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do kina na film Lego Przygoda 2 (3D) wyjazd zakończyliśmy wizytą w restauracji Mcdonalds.

21 lutego w Domach Kultury w Żalinie i Rudzie-Kolonii odbyły się warsztaty kulinarne, które zostały przeprowadzone w ramach współpracy z Kołami Gospodyń i Gospodarzami Wiejskimi z Żalina i Rudy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowywaniu pizzy, pączków oraz róż karnawałowych.

22 lutego w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce odbyło się zakończenie ferii zimowych. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury wykonali wielką planszę do gry w chińczyka, żywymi pionkami były dzieci. Układano drewniane klocki za pomocą koła integracyjnego, modelowano kolorowe balony, tańczono na gazetach. Organizatorzy przygotowali kiełbaski z ogniska, kanapki na gorąco, a na deser można było poczęstować się cukierkami. Na koniec zajęć każdy uczestnik wziął udział w loterii fantowej.

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 7 → wczoraj: 10 → a dotychczas: 65149