Wystawa Wielkanocna 2019

Protokół  „Konkursu Wielkanocnego 2019 r.”

Dnia 8 kwietnia 2019 r. zebrała się komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Ewa Tworek, Marta Hamelczuk, Paulina Dąbrowska. Komisja ustaliła co następuje: Do konkursu przystąpiło w grupie wiekowej: dzieci i młodzież łącznie 158 osób, a w kategorii wiekowej osoby dorosłe 13.

W kategoriach konkursowych:

Kartka wielkanocna - grupa wiekowa Przedszkole „Pod Zieloną Koniczynką”, kl.0 a i b

Przyjęto 51 prac, nagrodzono 10 prac, wyróżniono 20 prac. Za udział przyznano upominki dla dzieci z Przedszkola „Pod Zieloną Koniczynką” (21 osób):

Wiktoria Kamińska, Julia Surowska, Hania Wilkos ,Róża Walczuk, Zuzia Niedźwiecka, Miłosz Klim, Patryk Toporowski, Zuzia Wójtowicz, Agata Wilkos, Kamil Kruk, Aleksandra Anasiewicz, Wojtek Baj, Radek Linde, Przemek Wójtowicz, Julia Mazurkiewicz, Jakub Przetak, Martyna Huryn, Gabryś Marcyniuk, Maja Dziechciaruk, Amelia Dec, Szymon Oziębło.

Nagrody otrzymali: Przemysław Mazurkiewicz, Kornelia Malinowska,Fabian Juściński, Katarzyna Morciś, Mikołaj Zelent,Karol Szajwaj, Klara Dąbrowska, Vanessa Śliwińska, Patrycja Kamińska, Kuba Pawlak.

Wyróżniono: Adam Szakuła, Kacper Szalewicz, Adam Gąsiorowski, Aurelia Gąsiorowska, Daria Łontkowska,Błażej Ostrowski, Mateusz Lewczuk, Wojciech Sitarz, Fabian Woźniak, Alicja Morciś, Amelia Woźnicka, Jakub Zwierzyński, Michał Jusiuk, Ksawery Lewandowski, Nikola Kulbicka, Wojtek Piwoński, Patrycja Kloc, Kuba Hawryluk, Kuba Mazurek, Maja Semeryło.

Pisanki wielkanocne wykonane techniką dowolną - grupa wiekowa KL. 1-6

Przyjęto 101 prace, nagrodzono 37 prac, wyróżniono 67 prace.

Nagrodę Grand Prix otrzymała Gabriela Korzeniewska

Nagrody otrzymali: Dominik Mazurek, Zofia Sołtys, Paweł Borkowski, Antonii Dziaduk, Paweł Niedźwiecki, Alan Alwas, Nikola Semeryło,Ryszard Walczuk, Amelia Czerniakiewicz ,Fabian Lewczuk,Kacper Walczuk, Błażej Zwierzyński, Maja Deryło,Julia Dąbrowska, Patrycja Zawiślańska, Bartłomiej Sawić, Radosław Plewa, Patryk Wójtowicz,Maja Bierut, Weronika Jakubiec, Magda Kochoń, Julia Oziębło, Damian Woźnicki Grzegorz Trochimiuk, Kacper Kopiel, Bartłomiej Kamiński,Laura Sobczuk,Zbigniew Laskowski, Nikola Lewczuk, Karolina Szymańska,Wojtek Mamczarz,Przemysław Biernacki, Kornelia Złotko, Alicja Borysiuk,  Paulina Głaz, Wiktor Hanckowiak.

Wyróżniono: Aneta Kalinowska, Anna Ładowska, Mikołaj Guzewski, Mikołaj Skrok,Maximilian Śliwiński, Martyna Hawryluk,Igor Psuja, Gabriel Mazurek, Magdalena Rozmarynowska, Aleksandra Wójtowicz, Bartosz Oworus, Aleksandra Kruk, Mikołaj Danicki, Kuba Borodej, Sebastian Panas, Michał Nadolski, Gabryś Nadolski, Anita Grabowska,Piotr Paciejewski, Gabriela Walczuk,Natalia Kulbicka,Anastazja Gąsiorowska,Miłosz Koperski,Szymon Skimina, Maja Piwońska, Magdalena Stolarczyk, Dagmara Gubanow, Wojciech Walczuk, Seweryn Pawłowski, Andrzej Łazarz, Zuzanna Łukasik, Adrian Skrochocki, Kacper Guzewski, Wiktor Juściński, Zuzanna Dec, Ewelina Dąbrowska, Julia Skrzypiec, Błażej Baj,Tomasz Sadowski, Julia Suszczyk, Marlena Fedoruk, Bartłomiej Rozmarynowski, Julia Wilkos, Aleksandra Bąk, Filip Maksymiuk,Magdalena Mazurek, Aleksandra Duchnicka, Oskar Rozmarynowski, Julia Bukszyńska, Michał Szwalikowski, Szymon Winiarski, Oliwia Sołtys, Patrycja Stebelska, Aleksandra Honory, Julia Ostrowska, Emilka Lewczuk, Jagoda Świętojańska, Natalia Wilkos, Noemi Dąbrowska, Aleksandra Mazurek, Maksymilian Szwalikowski, Sandra Szakuła, Aleksandra Werema, Przemek Kulbicki, Nikola Guzewska, Roksana Baj, Alicja Gąsiorowska.

Pisanki lub palmy wykonane techniką tradycyjną - grupa wiekowa KL. 7-8, Gimnazjum

Przyjęto  3 prace, nagrodzono 3 prace.

Nagrody otrzymali: Paweł Anasiewicz, Kinga Bondaruk, Wiktoria Turek.

Palmy tradycyjne Kategoria wiekowa: Osoby dorosłe

Przyjęto 6 prac, nagrodzono 6 prac.

• Żaneta Walczuk
  • Ewa Zalewska
  • Krystyna Dołchaniuk
  • Halina Humeniuk
  • KGW Ryzykantki
  • Wiesława Walczuk

Pisanki tradycyjne - Kategoria wiekowa: Osoby dorosłe

• Przyjęto 7 prac, nagrodzono 7 prac.
  • Halina Humeniuk
  • Zofia Paradowska
  • Katarzyna Szymańska
  • Milena Toporowska
  • KGW Ryzykantki
  • Krystyna Dołchaniuk
  • KG i GW Żalin

Decyzje komisji oceniającej są niepodważalne. Autorzy wszystkich prac, otrzymali nagrody rzeczowe oraz upominki za udział w konkursie. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Komisja w składzie:

• Przewodnicząca: Ewa Tworek
  • Marta Hamelczuk
  • Paulina Dąbrowska

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Sali Narad przy ulicy Targowej w Rudzie-Hucie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Wystawcy zaprezentowali samodzielnie wykonane ozdoby oraz wypieki wielkanocne. Oferowane artykuły cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych mieszkańców gminy Ruda-Huta i nie tylko. Swoje wyroby prezentowali: KG i GW Żalin, Beata Chwaleba, Katarzyna Szymańska, Ewelina Trochimiuk.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA WIELKANOCNEGO

W marcu i kwietniu 2019 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie zorganizowali warsztaty związane z tradycjami zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 21 marca w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbyły się warsztaty zdobienia pisanek woskiem oraz instruktaż wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej. Zajęcia przeprowadziła lokalna twórczyni Halina Humeniuk. W spotkaniu wzięły udział mieszkanki gminy Ruda-Huta. 25 marca 2019 r. w przedszkolu „Pod Zieloną Koniczynką” instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie przeprowadzili warsztaty robienia kartek wielkanocnych. Prace wykonane przez dzieci wzięły udział w Konkursie Wielkanocnym 2019. 11 kwietnia 2019 r. załoga Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie przeprowadziła instruktaż wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie z dziećmi z IV klas.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 21 → wczoraj: 28 → a dotychczas: 106985