Aktualności
Ogłoszenia

Nadbużańskie Święto Pszczoły w Rudzie-Hucie 2019

Dnia .

02.06.2019 r. w Rudzie-Hucie odbyło się "XXIII Nadbużańskie Święto Pszczoły". Impreza rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca NMP w Rudzie-Hucie. Następnie impreza przeniosła się na obiekty szkoły podstawowej w Rudzie-Hucie. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, m.in. występy zespołów: Klubu Boogie Opus Twist i Grupy Ballo z MDK, zespołu Bokoryna, zespołu Rosa, zespołu "To i owo", Zespołu Pieśni i Tańca "Okszowiacy", solistki Weroniki Jędruszak, zespołu "Jarzębina Czerwona", kapeli Sawińskiej, zespołu Akord, Zespołu Tańca Ludowego "Kresowiak", zespołu Pawłowianki, solisty Adriana Makara i grupy Malibu.

Na przybyłych gości czekały konkursy, a także pyszne potrawy wykonane na bazie miodu. Najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji przewidzianych dla nich. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W trakcie trwania Nadbużańskiego Święta przeprowadzono szereg konkursów, m.in.:

Konkurs Kulinarny „Miód dobry na wszystko”

Ciasta i desery:

  • I miejsce – Marta Soroka z Białopola za ciasto „Pszczeli rój”;
  • II miejsce - Stanisława Dyć z Rudy Opalin za "Piernik staropolski";
  • III miejsce – KGW w Pniównie za „Mrówkowca”;

Wyróżnienia: Iwona Stasak z KGW Plisków za deser „Pszczółka”, Katarzyna Kozłowska z KGiGW Żalin za „Malinową chmurkę”, Małgorzata Rogala z Turki za „Sezamka”

Nalewki:

  • I miejsce – Anna Stasak z KGW Plisków za nalewkę miodową
  • II miejsce – KGW Chylinianki za nalewkę dereniówkę
  • III miejsce – Elżbieta Szczółko z Pokrówki za krupnik jarzębinowo-miodowy

Wyróżnienia: Iwona Matczuk z KGW Plisków za „Pigwę miodową”, Halina Rzepecka z Pawłowa za "Miodzik" z mniszka lekarskiego, KGW Ryzykantki z Rudy za nalewkę wieloowocową.

Konkurs Plastyczny „Kolorowa pasieka”

Szkoły podstawowe /klasy I-III/

  • Gabriel Nadolski, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Faustyna Opolska, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Julia Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Wiktor Juściński, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Zofia Sołtys, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Oliwia Dyć, Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Tomasz Górecki, Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Bartosz Szewczuk, Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Mateusz Martyniuk, Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Lena Ciosek, Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu
  • Gabriel Rajtak, Szkoła Podstawowa w Bukowie Wielkiej

Szkoły podstawowe /klasy IV-VI/

  • Bartłomiej Dołchaniuk, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Zbigniew Laskowski, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Lena Michałowska, Szkoła Podstawowa w Kamieniu
  • Klara Strehlow, Zespół Szkół w Sawinie
  • Amelia Kędzierawska, Zespół Szkół w Sawinie
  • Szkoły podstawowe /klasy VII-VIII/ i gimnazja
  • Anna Dyczkowska, Szkoła Podstawowa w Bukowie Wielkiej
  • Filip Wojda, Zespół Szkół w Sawinie
  • Aleksandra Kozak, Zespół Szkół w Sawinie
  • Martyna Kiszowara, Zespół Szkół w Sawinie
  • Daria Sowa, Zespół Szkół w Sawinie
  • Zuzanna Bisko, Zespół Szkół w Sawinie
  • Hanna Błaszczuk, Zespół Szkół w Sawinie
  • Milena Sowa, Zespół Szkół w Sawinie
  • Julia Steć, Zespół Szkół w Sawinie
  • Natalia Sabura, Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu
  • Aleksandra Głuszczak, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie
  • Specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej
  • Klaudia Karwat, WTZ Majdan Zahorodyński
  • Marta Płachecka, WTZ Majdan Zahorodyński

Powiatowy Konkursu Wiedzy
„Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”

Szkoły podstawowe /klasy IV-VI/

  • I miejsce: Justyna Jaglewicz, Zespół Szkół w Sawinie
  • II miejsce: Bartłomiej Steć, Zespół Szkół w Sawinie
  • III miejsce: Laura Sobczuk, Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

Szkoły podstawowe/ klasa VII i gimnazjum

  • I miejsce: Klaudia Klasura, Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym
  • II miejsce: Julia Jaglewicz, Szkoła Podstawowa w Wólce Petryłowskiej, Dawid Marczuk, Zespół Szkół w Sawinie
  • III miejsce: Łukasz Kędzierawski, Zespół Szkół w Sawinie

Szkoły ponadpodstawowe

  • I miejsce: Izabela Kulpa, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie
  • II miejsce: Jarosław Saczuk, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie
  • III miejsce: Aleksandra Sawczuk, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie.

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 0 → wczoraj: 43 → a dotychczas: 57027