Aktualności
Ogłoszenia

Piknik Sołecki 2019

Dnia .

 

29 czerwca 2019 r. w Rudzie-Kolonii odbył się Piknik sołecki - którego organizatorami byli sołtys sołectwa Ruda Andrzej Kuczyński oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Otwarcia i przywitania gości dokonali wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marcin Woszczewski.
Pierwszym punktem programu był II Międzynarodowy koncert podsumowujący roczną naukę dzieci z ogniska muzycznego działającego przy GOK-u, do którego należą: Zuzanna Łukasik, Gabriela Walczuk, Anna Walczuk, Jakub Borodej, Wojciech Walczuk. Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z miejscowości Górka-Połonka (Ukraina). Wszystkich uczestników koncertu przygotowała instruktor muzyczny Marija Lawreniuk.
Po części artystycznej każdy mógł skorzystać z przygotowanych wcześniej atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy czy też skosztować przysmaków serwowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Domowe Smaki” w postaci grillowanych kiełbasek i słodkich deserów. Został rozegrany mecz piłki siatkowej, synowie kontra ojcowie, z wynikiem 3:0 dla młodzieży. Można było również wziąć udział w grach i konkursach z nagrodami zorganizowanymi przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury. Niespodzianką dla uczestników pikniku była obecność policji i straży granicznej z prezentacją sprzętu i wyposażenia wykorzystywanego do codziennej służby.

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 3 → wczoraj: 19 → a dotychczas: 65750