Aktualności
Ogłoszenia

Wakacje z GOKiem 2019

Dnia .

W lipcu i sierpniu 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie realizował projekt pt. „Wakacje z GOK-iem dla dzieci i młodzieży”, sfinansowany przez Gminę Ruda-Huta.

W ramach wakacyjnych zajęć odbyły się między innymi:

29 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie rozpoczął realizacje projekt pt. „Wakacje z GOK-iem dla dzieci i młodzieży”. Otwarcia i przywitania gości dokonali Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marcin Woszczewski. Pierwszym punktem programu by II międzynarodowy koncert podsumowujący roczną naukę dzieci z ogniska muzycznego działającego przy GOK-u, do którego należą: Zuzanna Łukasik, Gabriela Walczuk, Anna Walczuk, Jakub Borodej, Wojciech Walczuk. Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z miejscowości Górka-Połonka (Ukraina). Wszystkich uczestników koncertu przygotowała instruktor muzyczny Marija Lawreniuk.

Po części artystycznej każdy mógł skorzystać z przygotowanych wcześniej atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy czy też skosztować przysmaków serwowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Domowe Smaki” w postaci grillowanych kiełbasek i słodkich deserów.

4 lipca warsztaty kulinarne „Ekopotrawa” w Domu Kultury w Żalinie, dzieci pod kierunkiem zawodowego kucharza Łukasza Walczuka przygotowały z owoców fantastyczne sałatki oraz smażyły domowe racuchy.

16 lipca zajęcia pt. „Latawce - poznajemy siłę wiatru” w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii, została przeprowadzona przez Damiana Grzywnę pogadanka na temat energii odnawialnej wiatru oraz warsztaty z samodzielnego wykonania przez dzieci latawców.

19 lipca wycieczka rowerowa do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie. Grupę z Rudy-Huty po ścieżce edukacyjnej „Motylowe Łąki” oprowadził kierownik ośrodka Ryszard Suszyński. Na zakończenie wyjazdu w Domu Kultury w Żalinie odbyło się wspólne grillowanie kiełbasek.

23-24 lipca dzieci i młodzież głównie z terenu gminy Ruda-Huta wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Pierwszego dnia zwiedzali Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno położony w sercu gór świętokrzyskich. Jedną z atrakcji była Aleja Miniatur najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury z całego świata. Park Linowy dostarczył uczestnikom wycieczki szereg wrażeń i mnóstwo zabawy. Najwięcej emocji wzbudziło nocne zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe i ukazująca się postać Białej Damy. Drugiego dzień wycieczki obejmował zwiedzanie największych zabytków Sandomierza min.: Bramy Opatowskiej z XIV wieku, Podziemnej Trasy Turystycznej, czyli sandomierskie lochy, Bazylikę Katedralną, stary, gotycki, piękny kościół, dziedziniec zamkowy, sandomierskie wąwozy lessowe, Ucho Igielne, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, zamek z zewnątrz, ratusz, zabytkowe kamienice, dawną synagogę, kościół świętego Ducha, kościół świętego Michała, kościół świętego Józefa. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu.

 

 

26-27 lipca biwak ekologiczny „Ekosurvival III” w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce. 35 młodych adeptów sztuki przetrwania uczyło się między innymi budowania szałasu, rozpalania ognia, a nawet uzdatniania wody. Dodatkowo omówione zostały najbardziej typowe urazy mające miejsce podczas leśnych wędrówek oraz metody im przeciwdziałania. Dla najodważniejszych uczestników zorganizowane zostało całonocne biwakowanie przy ognisku, połączone z legendarnym już „nocnym chowanym”. 

28 lipca EkoRajd do Żalina na III Wiatrakowanie. Dzieci wzięły udział w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez sołectwo Żalin.

 

12 sierpnia pogadanka ekologiczna na temat właściwej segregacji odpadów, którą przeprowadziła Paulina Dąbrowska – pracownik Urzędu Gminy w Rudzie-Hucie. Następnie instruktorzy GOK-u wraz z dziećmi wykonali z odpadów ”Śmiecioluda i Śmiecioludkę”. 

 

20 sierpnia została przeprowadzona pogadanka na temat pozyskiwania energii słonecznej. Zakupiono modele robotów solarnych. Podczas składania robotów, dzieci we współpracy z osobami dorosłymi uczyły się podstaw techniki i zasady działania paneli słonecznych.  

22 sierpnia warsztaty florystyczne „Ogród w słoiku” w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce, które przeprowadziła dyplomowana florystka Anna Nadolska. Uczestnicy warsztatów z podanych materiałów i roślin wykonali ogrody w słoiku, inaczej floraria.   

26 sierpnia wycieczka dla dzieci i młodzieży do Magicznych Ogrodów w miejscowości Trzcianki, powiat puławski. Uczestnicy wycieczki przez cały dzień korzystali z wszystkich atrakcji oferowanych przez rodzinny park tematyczny. 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 4 → wczoraj: 19 → a dotychczas: 65751