Aktualności
Ogłoszenia

Ferie Zimowe 2020

Dnia .

 

Zakończyły się ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie. Podczas dwóch tygodni dzieci i młodzież nie miały okazji narzekać na nudę. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się min. warsztaty kulinarne, gościliśmy także teatr "Kto tam?", a ponadto wybraliśmy się do Lublina oraz na seans do kina Zorza w Chełmie.

 

13 stycznia zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne w Domach Kultury w Rudzie-Kolonii i Żalinie. Dzieci samodzielnie wykonały pizze o dowolnych dodatkach i smakach.

14 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do kina na film animowany pt.: „Wilk w owczej skórze 2”. Dzieci miały możliwość poznania historii kaplicy pw. Świętego Mikołaja oraz zwiedzenia wystawy sztuki sakralnej ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej. Uczestniczyły w warsztatach malarskich na wesoło, poznały prymitywne wzory rysunków naskalnych oraz wykonały prahistoryczny „podpis”.Wyjazd zakończono wizytą w restauracji Mcdonalds.


16 stycznia został zorganizowany wyjazd do Jump Planet Parku trampolin w Chełmie. Po wysiłku fizycznym nasi najmłodsi skoczkowie udali się do restauracji Mcdonalds.


20 stycznia zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne na słodko w Domach Kultury w Rudzie-Kolonii i Żalinie. Dzieci z pomocą swoich mam wykonały pierniczki i domowe gofry.


22 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował w Szkole Podstawowej spotkanie z teatrem lalek „Kto tam”? , który zaprezentował spektakl pt.: „Czerwony kapturek”. Widzowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów.

23 stycznia został zorganizowany wyjazd do Lublina na kryte lodowisko Icemania. Odwiedziliśmy również Centrum Spotkania Kultur gdzie odbywał się Festiwal Gier Planszowych w którym oczywiście wzięliśmy udział. Na zakończenie wyjazdu tradycyjnie odwiedziliśmy restaurację Mcdonalds w Lublinie.

24 stycznia studenci naszej sekcji Krav Maga – Ruda - Huta oraz wszyscy chętni amatorzy survivalu brali udział w Miejskiej Grze Terenowej - Black Out. Uczestnicy stanęli przed trudnym zadaniem przetrwania w świecie bez energii elektrycznej. Głównym ich celem było zabezpieczenie sobie drogi ucieczki z miasta jeszcze zanim wybuchnie panika i będzie to utrudnione. Bardzo ważnym elementem było też zebranie, zakupienie lub zdobycie niezbędnego do przetrwania na wsi ekwipunku. 

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 9 → wczoraj: 21 → a dotychczas: 67822