Aktualności
Ogłoszenia

Międzynarodowy Dzień Teatru 2021

Dnia .

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie przy udziale Teatru OKO i grupy improwizacyjnej MMS Impro zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, które rok rocznie obchodzone są 27 marca. Tym razem ze względu na panującą pandemię Covid – 19 i związane z nią obostrzenia działanie zostało przesunięte na 30 maja 2021 r.

Spotkanie rozpoczęła Sekretarz Gminy Ruda-Huta Agnieszka Woszczewska, odczytem orędzia Helen Mirren - idealnie odzwierciedlającego trudny los całej branży teatralnej w tym niesprzyjającym jej czasie.

Kolejnym punktem obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru były 2 widowiska teatralne:

  • "Złodziejka" – w wykonaniu Teatru OKO – nostalgiczny spektakl, w którym główna bohaterka odpoczywając w kolorach, opowiada o przemijaniu. Ten mocno enigmatyczny opis ma na celu zaintrygowanie wszystkich, których nie było z nami. Może jeszcze kiedyś będzie okazja by nieobecni mogli nadrobić zaległości...
  • Pokaz Improwizacji – w wykonaniu MMS – Impro – humorystyczny i pełen żartów pokaz, którego jak sami artyści mówią „Nie zobaczysz nigdy więcej...” Co nie oznacza, że jeszcze się z MMS – Impro nie zobaczymy… Kolejne pokazy są już w planach…

Ostatnim punktem obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru było swoiste przypieczętowanie oficjalnego otwarcia Huty Kultury. Każdy z obecnych miał możliwość „Dania ręki, że Huta Kultury żyje”. Oddane ręce można zobaczyć w Hucie Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 19:00.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy do śledzenia oferty Gminnego Ośrodka Kultury.

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 39 → wczoraj: 35 → a dotychczas: 90135