Aktualności
Ogłoszenia

Na ratunek Krainie Rumianku

Dnia .

...czyli wycieczka do Krainy Rumianku w Hołownie.

 04.08.2021 r. w ramach wakacyjnego projektu Lato z GOK udaliśmy się do Krainy Rumianku w Hołownie.

Głównym zadaniem uczestników wycieczki było uwolnienie Krainy Rumianku od Złego Licha. Obecność zmory objawiała się przede wszystkim ogólną biedą w krainie, o której krążyły następujące plotki:
"Kury nie znoszą jajek."
"Krowy mleka nie dają."
"Licho kradnie buty."
"Baby porywa i zostawia kilkadziesiąt kilometrów od Krainy Rumianku."
i wiele innych...

Nasza ekipa nie mogła przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy! Dlatego też wzięliśmy udział w grze terenowej, która pozwoliła nam zebrać odpowiednią ilość magicznych rumianków, by za ich pomocą, nie bez dodatkowych przygód pozbyć się złego Licha!

W nagrodę za dobrze wykonane zadanie miejscowe Panie postanowiły nam opowiedzieć o swoim regionie i nauczyć nas bardzo praktycznych rzeczy podczas świetnych warsztatów. Poznaliśmy tajniki pieczenia smakowitych rogalików z powidłami oraz wyrobu naturalnego i wspaniale pachnącego mydła.
Na koniec zostaliśmy poczęstowani przepyszną pieczoną kiełbaską.

Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom Krainy Rumianku za gościnę, a naszym uczestnikom za wspólne spędzenie czasu i do zobaczenia na kolejnych działaniach.

Wyjazd był finansowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. A warunkiem uczestnictwa było wzięcie udziału w Konkursie Fotograficzno - Grarficznym "Bądź wolny od nałogów"

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 10 → wczoraj: 27 → a dotychczas: 89634