Spektakl Zadra dla gości z Gruzji, ZST Chełm i Gminy Wierzbica

26 października 2021 r. w sali widowiskowej Huty Kultury , Teatr OKO dwukrotnie zaprezentował spektakl „Zadra”.

Pierwszy pokaz, zamknięty, zagrany dla goszczącej w naszej gminie delegacji, która przyjechała do nas z Gruzji oraz dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Podczas drugiego, otwartego spektaklu obok lokalnej publiczności na widowni zasiedli mieszkańcy gminy Wierzbica.
Spektakl w reżyserii Marcina Woszczewskiego powstał według dramatu Richarda Rashke pt.: „Droga Estero”, w tłumaczeniu Marka Bema. "Zadra" opowiada o losach więźniarki Obozu Zagłady w Sobiborze. Tematyka i forma przekazu wzbudziła duże zainteresowanie wśród publiczności, co przerodziło się w inspirujące dyskusje po obu prezentacjach.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 16 → wczoraj: 22 → a dotychczas: 107002