Aktualności
Ogłoszenia

Konkurs Recytatorski 2021

Dnia .

 

Fot. Robert Wróblewski

 

 

12 grudnia 2021 r. w Hucie Kultury odbył się "XXVI Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży" zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie, poświęcony twórczości: Agnieszki Frączek, Stanisława Jachowicza, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida. Wydarzeniem towarzyszącym było wystąpienie recytatorów działających przy Łukowskim Ośrodku Kultury, prowadzonych przez Sławomira Żyłkę, który przewodniczył jury.  Wizyta Sławomira Żyłki i jego wychowanków jest wynikiem wieloletniej współpracy GOK w Rudzie-Hucie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie. Dzięki temu uczestnicy konkursu i zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchać recytacji w wykonaniu laureatów wielokrotnie nagradzanych w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. 

Protokół z "XXVI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży"

12 grudnia 2021 r. w Hucie Kultury odbył się "XXVI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży" zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie, poświęcony twórczości: Agnieszki Frączek, Stanisława Jachowicza, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida.
W związku z obecną sytuacja epidemiczną Konkurs został przeprowadzony w formie hybrydowej, w trzech kategoriach:

 • Klasy 0-3,
 • Klasy 4-6,
 • Klasy 7-8.

Do konkursu zgłosiło się 41 uczestników. W formie online zgłosiło się 10 i przystąpiło 10 uczestników. W formie stacjonarnej zgłosiło się 31 a przystąpiło 25 uczestników.

Komisja w składzie: Sławomir Żyłka - przewodniczący, Anna Jabłońska - członek, Marta Kordas - członek, po przesłuchaniu uczestników Konkursu, wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas 0-3: twórczość Stanisława Jachowicza, zgłosiło się 20 a przystąpiło 16 uczestników.
Wyniki ukształtowały się następująco:

 • I miejsce: Jagoda Poniewozik,
 • II miejsce: Maja Kozłowska,
 • III miejsce: Zuzanna Kozak,

Wyróżnienia: Wojciech Sitarz, Daria Łontkowska, Patrycja Kamińska.

W kategorii klas 4-6: twórczość Agnieszki Frączek, Stanisława Jachowicza, zgłosiło się 12 a przystąpiło 10 uczestników. Wyniki ukształtowały się następująco:

 • I miejsce: Igor Psuja,
 • II miejsce: Patrycja Zawiślańska,
 • III miejsce: Maximilian Śliwiński,

Wyróżnienia: Faustyna Opolska, Magdalena Rozmarynowska.

W kategorii klas 7-8, twórczość: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, zgłosiło się 9 i przystąpiło 9 uczestników. Wyniki ukształtowały się następująco:

 • I miejsce: Dominika Zawiślańska,
 • II miejsce: Natalia Wróblewska,
 • III miejsce: Jakub Zwolak,

Wyróżnienia: Oliwia Skrochocka, Noemi Dąbrowska.

Ponadto nagrodę specjalną przyznaną przez Recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymał Jakub Zwolak.

Gratulujemy! 

Nagrody w postaci książek ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Po odbiór nagród zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie: ul. Targowa 9, 22-110 Ruda-Huta.

 

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 19 → wczoraj: 40 → a dotychczas: 96726