Aktualności
Ogłoszenia

Ferie Zimowe 2022

Dnia .

Od 14 do 25 lutego 2022r. w Hucie Kultury trwały ferie zimowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Ruda-Huta. 

15 lutego 2022 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie realizował „Otwarte Warsztaty Teatralne”. Warsztat ten stanowił wprowadzenie do pracy nad podstawowymi narzędziami aktorskimi. Warsztat stawiał na otwarcie, kreatywność oraz zintegrowanie przeżycia z aktorskimi środkami wyrazu. Zajęcia  prowadzili: Marcin Woszczewski, Marcin Nawrocki.

16 lutego 2022 roku „Ferie z obiektywem” - otwarte warsztaty fotograficzne. Miłośnicy fotografii pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności. Natomiast osoby które dotychczas nie miały do czynienia z tą dziedziną sztuki mogli ją lepiej poznać.

21 lutego 2022 roku odbyły się Warsztaty wokalne dedykowane osobom początkującym i średnio zaawansowanym, które rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem lub wiążą z nim swoje dalsze plany. Podczas zajęć zgłębiano wszystkie aspekty emisji śpiewu. Ćwiczono oddech, poznano budowę aparatu głosowego i rezonatorów oraz uczono się wykorzystywać potencjał wokalny drzemiący w każdym. Warsztaty prowadził Marian Skiba.

22 lutego 2022 roku na warsztatach plastycznych „Zimna porcelana” uczestnicy dowiedzieli się czym jest zimna porcelana, jak z nią pracować i co zrobić, by praca z nią była przyjemna. Z  porcelany można tworzyć figurki, rzeźbić, kwiaty i inne ozdoby do wnętrz. Zimna porcelana to rodzaj masy plastycznej wysychającej na powietrzu. Figurki i ozdoby z niej wykonane cechują się niezwykłą wytrzymałością. Najciekawsze jest to, że zimną porcelanę z powodzeniem możemy wykonać sami w domu z odpowiednich składników. Podczas warsztatów uczestnicy krok po kroku ulepili anioły w długiej, pięknej sukni i ozdobili go według własnej wizji. Zajęcia  prowadziła: Patrycja Psuja.

24 lutego 2022 roku odbyło się spotkanie z hodowcą zwierząt egzotycznych Tomaszem Domańskim. Jego pasją jest hodowla i rozmnażanie wielu gatunków węży. Posiada certyfikat „Diagnostyki Zwierząt Egzotycznych” jest jedną z trzech osób w Polsce posiadającą pozwolenie na hodowlę węży znajdujących się na II liście  zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.

Ponadto w ramach ferii zimowych odbyły się projekcje filmów i bajek dla mieszkańców gminy Ruda-Huta oraz XXIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta. Szczegółowe informacje tutaj.

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 15 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 107320

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech