Aktualności
Ogłoszenia

Teatr OKO "Topiel" - Premiera

Dnia .

Fot. Robert Wróblewski

W sobotę, 14 maja 2022r., na deskach Huty Kultury Teatr OKO premierowo zaprezentował spektakl "Topiel", który w repertuarze grupy jest od 2008 r.

Jest to trzecia obsada tego spektaklu, ale w tym przypadku reżyser, Marcin Woszczewski dokonał zmian. Wiążą one się z liczebnością aktorów. Dwie poprzednie obsady liczyły po 10 osób i były bliźniacze jeżeli chodzi o zestawienie pod względem płci (8 dziewczyn, 2 chłopaków), tym razem na scenie zobaczyliśmy 6 osób (w zestawieniu płci 3/3). To spowodowało, zmianę scenariusza, konieczność skorygowania niektórych scen i rozłożenia tekstu tak, żeby spektakl odwzorowywał oryginał. Całość jednak różniła się od poprzednich odsłon. Nie oznacza to, że spadła jakość, z pewnością jest czytelniejsza dla widza. Spektakl stał się łatwiejszy w odbiorze, a jednocześnie zachował pierwotny wydźwięk.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Woszczewski

Występują: Aleksandra Honory, Natalia Wróblewska, Dominika Zawiślańska, Przemek Biernacki, Przemek Borkowski, Jakub Zwolak.

Na ręce reżysera oraz młodych aktorów zostały złożone gratulacje, kwiaty i słodkie upominki przez Zastępcę Wójta Gminy Ruda-Huta Agnieszkę Woszczewską, Przewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Walczuka, Przewodniczącego Rady Gminy Ruda-Huta Piotra Śliwę.

Tego dnia swój debiut miało Koło Gospodyń z Rudy-Huty, które włączyło się w organizację wydarzenia przygotowując na tę okoliczność słodki poczęstunek.

Działanie zrealizowane w ramach programu "Huta Profilaktyki", realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Ruda-Huta. Program finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 8 → wczoraj: 26 → a dotychczas: 87840