Gala - Koncert i Wernisaż - Finał sezonu 2021/22

24 czerwca 2022 roku w Hucie Kultury odbył się Koncert Galowy uczestników zajęć wokalnych, instrumentalnych oraz Wernisaż prac uczestników warsztatów fotograficznych. To wydarzenie było podsumowaniem rocznej pracy artystycznej zarówno instruktorów jak i uczniów.

Jako pierwszy wystąpił Michał Nadolski, grając na akordeonie utwór pt.: „Kukułka”, Gabriel Nadolski zagrał na akordeonie utwór pt.: „Taniec Bawarski”, Jakub Borodej wykonał na keyboardzie utwór pt.: „Zimny Drań” melodię z filmu „Pieśniarz Warszawy”, Antoni Dziaduk na keyboardzie wykonał utwór pt.: „Pechowiec” melodia z filmu pod tym samym tytułem.
Zespół wokalny zaśpiewał trzy utwory: „Blues z kapelusza”, „Piosenka drewnianych lalek”, „Charleston nastolatków”.
Skład zespołu wokalnego to: Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Julia Panasiuk, Martyna Hawryluk, Vanessa Śliwińska, Jakub Zwierzyński, Mateusz Lewczuk oraz nieobecna tego dnia Aleksandra Wójtowicz.
Instruktorem prowadzącym obie grupy w sezonie 2021/2022 był Marian Skiba.
Następnie na scenę zostali zaproszeni uczestnicy warsztatów fotograficznych na czele z prowadzącym Robertem Wróblewskim.
Dyplomy i słodkie podziękowania wszystkim uczestnikom warsztatów muzycznych i fotograficznych wręczyły Zastępca Wójta Gminy Ruda-Huta Agnieszka Woszczewska i Radna Gminy Ruda-Huta Monika Zwierzyńska-Surdel.
Po części oficjalnej zgromadzona publiczność przeszła do sali konferencyjnej gdzie swoje zdjęcia artystyczne zaprezentowali: Tomasz Lipiński, Filip Maksymiuk, Vanessa Śliwińska, Amelia Wróblewska, Karol Bukszyński, Ksawery Lewandowski i mistrz fotografii Robert Wróblewski.
Wystawę zdjęć będzie można oglądać do końca czerwca.

Fot. Iwona Matejuk

Fot. Filip Maksymiuk