Aktualności
Ogłoszenia

Bolkowanie 2010

Dnia .

Bolkowanie 2010

 

Wyniki zawodów i konkurencji z dnia 14 sierpnia 2010:

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta:

 

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn:

 

  • I - miejsce i Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta - Hniszów - Kapitan: Łukasz Wolan
  • II - miejsce - Brzeźno - Kapitan: Arkadiusz Pleskacz
  • III - miejsce - Kamień - Kapitan: Michał Pogorzelec

Bieg Przełajowy z Bolesławem:

(6 uczestników) 

  • I miejsce - miejsce-Mirosław Ożóg
  • II miejsce - Tomasz Kozłowski
  • III miejsce - Edward Kordon

Rowerowy Wyścig Przełajowy:

 

(8 uczestników)

  • I - miejsce - Rafał Grzech
  • II - miejsce - Wojciech Mróz
  • III - miejsce - Dawid Kusz


Rajdy Rowerowe:

GOTÓWKA – HNISZÓW – Opiekunowie: Krzysztof Opas, Rafał Czeryna
RUDA-HUTA – HNISZÓW – Opiekunowie: Bożena Nowosad, Danuta Kargul
„Dookoła Gminy Ruda – Huta” Opiekunowie: Adam Marszaluk, Robert Jokisz
Łącznie uczestniczyło 42 osoby

Spływ Kajakowy:

BUGIEM – Opiekun Józef Tworek – 31 kajaków – 62 osoby
UHERKĄ – Opiekun Marek Słupczyński i Agnieszka Woszczewska – 58 kajaków – 116 osób

        Po spływie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów wioślarzy i chrzest dla początkujących wioślarzy.
Łącznie w spływach uczestniczyło 178 osób.

 

Wyniki konkurencji z dnia 15 sierpnia 2010:

Nadbużańska Akademia Smaku:

Komisja Konkursowa w Składzie:

  1. Emilia Łatwińska - ODR
  2. Jolanta Pawlak-Paluszek - Starostwo Powiatowe w Chełmie
  3. Ewa Tworek - Dyrektor Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie

Po degustacji 25 produktów kulinarnych postanowiła przyznać następujące nagrody:

Produkt pochodzenia zwierzęcego:

  • I - miejsce -,,Karkówka z COCA-COLĄ”- Urszula Nieścior ze Strachosławia
  • II - miejsce -,,Szczupak w śmietanie”- Anna Dżaman z Dorohuska

Produkty pochodzenia roślinnego:

  • I - miejsce - ,,Kopytka smażone w głębokim tłuszczu w sosie czosnkowym” - Natalia Jałtoszuk z Żalina.
  • II - miejsce - ,,Pierogi z kapustą i grzybami”- Anna Tabiszewska z Kamienia

Inne produkty:

  • I - miejsce - ,,Nalewka Zbójnicka” - Elżbieta Szczółko z Chełma
  • II - miejsce - ,,Śliwówka Po Chełmsku”- Piotr Czapka z Kamienia
  •                     - ,,Nalewka Wiśniowa” - Jadwiga Lajman z Turki

 

Zawody Strzeleckie:

Komisja sędziowska w składzie:

  1. Ligaj Leszek
  2. Krzysztof Pietrzak
  3. Anna Perkowska
  4. Leszek Walczuk

W zawodach wzięło udział ogółem 55 osób

  • młodzież szkół podstawowych i średnich - 22 osoby
  • kobiety - 3 osoby
  • mężczyźni - 30 osób

Młodzież szkół podstawowych i średnich:

  • I - miejsce - Szymon Wołoszczuk - 44 pkt
  • II - miejsce - Adam Bondaruk - 44 pkt
  • III - miejsce - Kacper Kotowski - 43 pkt
  • IV - miejsce - Marek Kamyszek - 42 pkt
  • V - miejsce - Piotr Mularczyk - 42 pkt

Kobiety:

  • I - miejsce - Zofia Błaszczuk - 46 pkt
  • II - miejsce - Paulina Piela - 45 pkt
  • III - miejsce - Mariola Piela - 40 pkt

Mężczyźni:

  • I - miejsce - Henryk Ciejak - 48 pkt.,dogrywka 28 pkt.
  • II - miejsce - Paweł Adamczuk - 48 pkt. dogrywka 24pkt.
  • III - miejsce - Marcin Tarasiuk - 48 pkt. dogrywka 21pkt
  • IV - miejsce - Jacek Hojarski - 48 pkt. dogrywka 21pkt.
  • V - miejsce - Adrian Błaszczuk - 46 pkt.

W konkurencjach dla dzieci brały udział następujące osoby:

Steć Kamil, Piłat Sebastian, Marlena Szczygieł, Natalia Paprocka, Łyś Iwona.

Międzynarodowy Turniej Paint Ball - Białoruś vs Polska (Zespół Chutki Smouz vs Gmina Ruda-Huta):

  • 16 do 10 wygrała Reprezentacja Gminy Ruda-Huta.
 

Wyżyna Teatralna 2010

Dnia .

  "OKO na Wyżynę" projekt realizowany ramach Programu Operacyjnego  Kapitał Ludzki. Priorytet  VII, Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz  aktywnej integracji. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

(…) Osobiście uważam, że sztuka jest dla
tych, którzy nie mogliby się bez niej obejść,
którzy uprawialiby ją na pewno – również
bezinteresownie…

Bogusław Schaeffer „ Scenariusz dla nie istniejącego
lecz możliwego aktora instrumentalnego”


       Wyżyna Teatralna już za nami, ale to, co przeżyliśmy zostało w nas… wspaniali ludzie, spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń i świetna zabawa to tylko namiastka tego, co przeżyliśmy…

...mnóstwo spektakli… warsztaty… recital Amandy… PIANA… ogniska… pomoc Karolowi… to nas łączyło i ładowało niesamowitą energią.
Udało nam się zaprosić niesamowitych ludzi, którzy oprócz tego, że działają teatralnie są żywym dowodem na to, że współczesna młodzież nie tylko chce coś zrobić, ale i robi… Doskonale w przesłanie Wyżyny Teatralnej wpisał się monodram Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” wg. Bogusława Schaeffera, który jest grany niezmiennie od ponad 30 lat, a przesłanie jest nadal aktualne…

      Dziewięć grup teatralnych: Teatr Krzyk, Teatr Navras, Teatr Scena 6, Teatr Plaster, Grupa teatralna Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, Teatr Pierwszego Kontaktu, Teatrzyk Straszydełka, Teatr Jarzębina Czerwona z Rudki oraz gospodarze Teatr OKO spotkało się by być razem, a nie rywalizować… rozmawiać, a nie wymieniać krytyczne uwagi… Bo my wszyscy kochamy teatr, i jako gospodarze cieszymy się, że gdzieś we wschodniej Polsce, w Rudce nad Bugiem udało nam się zorganizować festiwal teatralny, na który przyjechały grupy z całej Polski, a przed wyjazdem zadeklarowały swoje uczestnictwo w przyszłorocznej edycji…

Marcin Woszczewski Teatr OKO

GALERIA WYŻYNA TEATRALNA 2010 ---> TUTAJ

 

 

 

Eko Potrawa Żalin 2010

Dnia .

EKO POTRAWA 2010

        Dnia 28 lipca w świetlicy w Żalinie odbył się najsmaczniejszy konkurs tegorocznych wakacji. W przygotowaniach potraw brały udział dzieci  uczestniczące w "Zielonych Wakacjach". Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w trakcie "Zielonego Festynu" na zakończenie wakacji 28 sierpnia 2010r. w Rudce.

 

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 15 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 107320

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech