Teatr Satyry Zielona Mrówa - Podglądanie rodaków czyli na Zapupiu Dalekim

ZAPRASZA NA

TEATRALNY PIĄTEK 004

Teatr Satyry Zielona Mrówa

"Podglądanie rodaków czyli na Zapupiu Dalekim"

24.02.2017 r. godz.19.00

Sala widowiskowa
DK w Rudzie-Kolonii

Rezerwacja miejsc: tel. 573 292 666 lub 82 568 60 55

Scenariusz na podstawie tekstów Ludwika Jerzego Kerna - zespół ZM
Muzyka i przygotowanie wokalne - Łukasz Osiecki; Pomysły realizacyjne - zespół ZM
Reżyseria - Robert Kaczorowski
Opiekunowie teatru - Katarzyna Andruszczyszyn; Marek Zdolski, Robert Kaczorowski
opiekun techniczny - Marek Zdolski
W spektaklu wykorzystano piosenkę z repertuaru zespołu Tropicale Thaiti Granda Banda „Na chorobowem” Słowa: Ludwik Jerzy Kern; Muzyka: Zbigniew Raj

Występują :

• Anna Maria Kosek
  • Dominika Kozik
  • Justyna Makolus
  • Marcelina Sak
  • Anna Zaniewicz
  • Adam Lipiński
  • Patryk Zabielski
  • Mikołaj Zieńczuk
  • Teresa Albińska - skrzypce
  • Piotrek Ostrowski - akordeon

Wiktor Staszewski – oświetlenie
Nikodem Nowak – media

„Satyra przeważnie kojarzy się z silną dawką złośliwości, drwiny. Wiersze Kerna, choć satyryczne, pozbawione są zapiekłości. Nadal nas bawią jak przed dwudziestu czy trzydziestu laty, co nie zmienia faktu, że jest to zarazem poważny zbiór rymowanych esejów o półwieczu naszego kraju. Ich autor nie ustawał w satyrycznym komentowaniu dramatycznie zmieniającej się rzeczywistości.”

Fragm. art. Ludwik Jerzy Kern życie i twórczość
Autor: Janusz R. Kowalczyk, październik 2010
culture.pl

W bliżej nieokreślonym czasie bo na przestrzeni wieków. W miejscu o trudnej do określenia szerokości i długości geograficznej, na Zapupiu Dalekim, wykorzystując zabawę rekwizytem, staramy się zachować ducha twórczości Ludwika Jerzego Kerna, tworzymy, idąc tropem autora, przy pomocy własnej stylistyki i swobodnej interpretacji , portret własny nas i naszych rodaków, nasze słabości, ułomności, przypadłości i śmiesznostki, to znaczy wszystko to co łączy się w określeniu niedoskonałość człowieka.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 21 → wczoraj: 16 → a dotychczas: 107805