Aktualności
Ogłoszenia

Projekt - Oko na Wyżynę

Dnia .

Oko na Wyżynę

Projekt realizowany ramach Programu Operacyjnego  Kapitał Ludzki. Priorytet  VII, Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz  aktywnej integracji. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

 

Oko na Wyżynę

            W grudniu 2009 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie – Hucie w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Oko na wyżynę” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z Europejskiego Funduszu Społecznego nr: „VII Promocja integracji społecznej” działanie: „7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”.

Zarząd Województwa Lubelskiego na posiedzeniu w dniu 9 marca 2010r. Uchwałą nr CCCII/3945/10 zatwierdził listę rankingową wniosków ocenionych w trakcie prac Komisji Oceny Projektów dla konkursu nr 1/POKL/7.3/2009 (XII runda konkursowa) pozytywnie rozpatrzył wniosek o dofinansowanie realizacji w/w projektu tj. otrzymał 96,5 punktów.

Projekt będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w dniach od 01.06.2010r. do 30.11.2010r.W ramach projektu planuje się przeprowadzenie 92 godzin warsztatów teatralnych pod okiem instruktora odbywających się stacjonarnie w Rudzie-Hucie, 24 godzin zajęć teatralnych odbywających się na warsztatach wyjazdowych oraz 16 godzinnych warsztatów w trakcie trwania festiwalu. Zajęcia teatralne będą uzupełniane wyjazdami do teatrów na spektakle. Łącznie zrealizowanych zostanie 132 godzin dla 13 osobowej młodzieżowej grupy teatralnej z terenu gminy Ruda-Huta należącej do „Teatru OKO”. Zajęcia prowadzone będą w trybie popołudniowo-weekendowym.

Uwieńczeniem warsztatów będzie udział w festiwalu teatralnym „Wyżyna Teatralna”, na który zostaną zaproszone grupy teatralne (amatorskich i profesjonalnych). Uczestnictwo na Festiwalu pozwoli członkom Teatru OKO zdobyć dodatkowe doświadczenia, da możliwość porównania poziomu umiejętności scenicznych i pozwoli nawiązać znajomości. Ponadto grupa będzie miała okazje wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Jana Peszka aktora zawodowego bardzo popularnego i autorytatywnego w środowisku teatralnym.

Wyżyna Teatralna

      Festiwal Wyżyna Teatralna jest jednym z kluczowych działań projektu „Oko na Wyżynę”, w tym roku odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia w miejscowości Rudka, w trakcie festiwalu zobaczymy teatry z całej Polski między innymi: Teatr Krzyk – Maszewo, Teatr Navras – Rybnik, Teatr ES – Lublin, Teatr Plaster – Jarosław, Teatr Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki – Goleniów, Teatr Pierwszego Kontaktu - Lublin, Teatrzyk Straszydełka - Ulan-Majorat, Teatr Jarzębina Czerwona – Rudka oraz Teatr OKO – w roli gospodarzy.

Gościem specjalnym w trakcie tegorocznej Wyżyny Teatralnej będzie Jan Peszek, znany aktor teatralny i filmowy, 8 sierpnia poprowadzi warsztaty teatralne oraz zaprezentuje monodram „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” wg. Bogusława Schaeffera.

Jan Peszek

           Jan Peszek, jak sam mówi, został ukształtowany przez twórczość dramatopisarza i kompozytora Bogusława Schaeffera. Powiedział, „że można próbować mówić o człowieku kompletnie innym językiem, z nieznanej mi perspektywy. Świat u Schaeffera jest rozbity na mikroelementy, które dopiero złożone dają portret jakiejś sytuacji ludzkiej. Uznałem to za bardzo adekwatne do świata, w którym żyłem” – w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Projekt pt.: „Oko na wyżynę” w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI z Europejskiego Funduszu Społecznego nr: „VII Promocja integracji społecznej” działanie: „7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w dniach od 01.06.2010r. do 30.11.2010r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 17 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 107322

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech