Teatr NOTOCO "Cisza"

Sala widowiskowa
DK w Rudzie-Kolonii

WSTĘP WOLNY

„Cisza” – autorski spektakl Teatru NOTOCO – to historia dziewczynki, której rodzice rozstali się i cały świat rozsypał jej się na kawałki, stał się groźny i nieprzewidywalny. Lęki przybrały realistyczne postaci – czają się w ciemności, wychodzą spod łóżka, spadają z sufitu jak pająki, szepczą groźnie z każdego kąta… Bohaterka nie ma gdzie się schować, ucieka więc w ciszę i dorasta za jej nieprzyjaznym murem. Kto jej może pomóc - zestresowana matka, psycholog, czy długotrwała terapia? Czy uda jej się wrócić do rzeczywistości? „Jestem ciszą, zamieniam się w ciszę, słów mi już zabrakło…” Do kogo będzie należało ostatnie słowo?

Premiera: 08.03.2017 r.

TEATR AMATORSKI NOTOCO
Pod nazwą NOTOCO działają grupy uczęszczające na zajęcia teatralne w CKiP w Kraśniku. Są to dzieci i młodzież w wieku od pięciu do osiemnastu lat spotykające się regularnie pod opieką instruktora teatralnego – Moniki Nitkiewicz. Teatr istnieje od maja 2011 roku i ma swoim dorobku kilka inscenizacji prezentowanych na powiatowych i wojewódzkich przeglądach:

• 2012r. „Gra” (grupa młodsza) – nominacja i udział Wojewódzkim Przeglądzie Najciekawszych Widowisk i „Ana” (grupa starsza);
  • 2013r. „Mysia” (grupa młodsza) wyróżnienie na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i „Siedem” (grupa starsza);
  • 2014r. "Klątwa" (grupa młodsza) nagroda na XV Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych oraz wyróżnienie na XXXVII Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych , "ONE" (grupa starsza) wyróżnienie na XV Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych .

Spektakle tworzone przez nasz teatr są autorskie i w ich powstawaniu bierze udział cały zespół. Wspólnie budujemy scenariusz, scenografię, wybieramy lub tworzymy muzykę. Staramy się mówić o problemach, które nas dotyczą lub bulwersują, nie uciekamy od „trudnych” tematów, chcemy wyrażać się za pomocą teatru wnosząc swój głos w dyskusje dotyczące nas wszystkich.
Na zajęciach teatralnych uczymy się mówić językiem teatru – słowem, gestem, mimiką oraz scenografią, która stanowi ważny element naszych spektakli, zmierzając czasami w stronę teatru plastycznego. Najważniejsze jednak jest poznawanie i odkrywanie samego siebie poprzez przygodę z teatrem, stawanie się każdego dnia kimś bardziej wartościowym.

mgr Monika Nitkiewicz – absolwentka: Filologii Polskiej na UMCS w Lublinie; studiów podyplomowych „Plastyka w szkole” na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie TEATR w MCKiS w Warszawie. Nauczyciel języka polskiego i plastyki w szkole podstawowej i przedszkolu, instruktor teatralny. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od jedenastu lat.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 30 → wczoraj: 40 → a dotychczas: 107697