Koncert zespołu Rdza

• w dniu koncertu 40 zł

Informacje: tel. 82 568 60 55

dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zespół RDZA powstał w 1981 roku w Chełmie. Był laureatem licznych lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i konkursów, m.in. dwukrotnym finalistą Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu, w roku 1986 (Złota Dziesiątka w rankingu dziennikarzy) oraz w roku 1988.

Pomimo aktywnej działalności do roku 1993, grupa nie doczekała się dorobku fonograficznego w postaci profesjonalnego zapisu dokonań z tamtego okresu. Gdy wydawało się, że twórczość zespołu bezpowrotnie przepadła, w 2009 r. grupa reaktywowała się w oryginalnym składzie, pozyskując tylko nowego perkusistę i rozpoczęła działalność koncertową, którą do dziś kontynuuje.

W 2018 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę, zawierającą twórczość zespołu z lat osiemdziesiątych, zrealizowaną w Studio Squad w Chełmie w latach 2016 - 2017. Wszystkie utwory powstały w latach 1984-1989, a autorami muzyki i niektórych tekstów są członkowie grupy.

Pozostałe teksty specjalnie dla zespołu napisał Zdzisław P. Karpiński oraz Jeremi Kostrubiec. Jedynym wyjątkiem jest utwór Golgota, autorstwa A. Polewskiego i W. Wojno z zespołu Wesoły Początek Radości, w którym jedynie autorem aranżacji jest zespół Rdza. Utwory zostały nagrane prawie w niezmienionych aranżacjach, w wersjach właśnie z lat osiemdziesiątych, takich jakie pamiętają jeszcze fani tego zespołu. Zespół z powodzeniem koncertuje oraz pracuje już nad nowym materiałem.

Skład zespołu:

• Krzysztof „Żaba” Kostrubiec - gitary