Ferie 2015

Ferie 2015r w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie rozpoczęły się 2 a zakończyły 15 lutego. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli bardzo licznie uczestniczyły w zajęciach i warsztatach zaplanowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie na okres ferii zimowych.
W trakcie zimowiska uczestnicy mogli wziąć udział między innymi w warsztatach plastycznych, kulinarnych, teatralnych i sportowych. Ponadto odbywały się quizy, gry i zabawy ruchowe.

9 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wyjazd do Pawłowa na warsztaty garncarskie, które prowadził pan Leszek Kiejda. Dzieci zobaczyły jak się pracuje na kole garncarskim, a także miały okazję własnoręcznie wykonać drobne prace. Na zakończenie warsztatów odbyło się wspólne ognisko z pieczoną kiełbaską.

13 lutego dzieci uczestniczące w zajęciach Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie miały niepowtarzalną okazję zwiedzić Miejską Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.  Strażacy przybliżyli dzieciom charakterystykę swojej pracy oraz zapoznali ze sprzętem używanym w akcjach ratowniczych. Uczestnicy mogli również obejrzeć zabytkowy sprzęt gaśniczy. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm, czy usiąść w wozie strażackim.
Tego dnia został zorganizowany również wyjazd do kina Zorza w Chełmie na film pt:. „Pingwiny z Madagaskaru II”.

Wśród młodzieży największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sportowe Krav Maga prowadzone przez profesjonalistów: Damiana Grzywnę i Łukasza Bogutę. Cykl spotkań poświęcony był  sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu.

Krav Maga DK Żalin

Krav Maga DK Ruda-Kolonia

Ponadto GOK realizował też stałe formy pracy takie jak warsztaty instrumentalne, teatralne, zajęcia języka angielskiego i aerobik. 15 lutego na zakończenie ferii odbył się XVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ruda-Huta 2015.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 1 → wczoraj: 14 → a dotychczas: 107736