Antoine Jaccoud „Likwidacja” – spotkanie autorskie.

1 lipca 2018 r. w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii gościliśmy Antoine Jaccoud, autora utworu dramatycznego wystawianego przez Teatr OKO w sezonie 2016/2017 „Czekając na ptasią grypę, czyli pandemia”. Podczas spotkania odczytany został utwór „Likwidacja” w tłumaczeniu Jana Nowaka. Sztuka utrzymana w tonacji absurdu i groteski, z tragedią w tle. Antoine Jaccoud, w swojej sztuce konfrontuje sielankową wizję wsi, gdzie zieleń pól, stogi siana, stodoła, chlew, tworzą idylliczny obraz ciężkiej pracy u podstaw, dzięki której świat żyje, je i ma się dobrze. Z drugiej strony, ukazuje wizję zagłady tego świata, przez „progres” jaki dotknął miasta i jej mieszkańców. Czytanie performatywne odbyło się w DK w Rudzie-Kolonii, reżyserii podjął się Marcin Woszczewski i Teatr „OKO”. W obsadzie zobaczyliśmy: Paulinę Dąbrowską, Agnieszkę Woszczewską, Marcina Nawrockiego, Marcina Woszczewskiego, Mirosława Majewskiego oraz Patryka Połajdowicza.

Czytanie dramatu i spotkanie z autorem Antoine Jaccoud było otwierającym szerszą współpracę działaniem. Już dzisiaj możemy poinformować, że na podstawie odczytanego utworu powstanie spektakl o tym samym tytule i we wspomnianej obsadzie. Więcej szczegółów wkrótce.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 24 → wczoraj: 30 → a dotychczas: 107721