Ruda-Huta - Riwne (Ukraina)

Rozwój turystyki Gmin Ruda – Huta i Riwne

w oparciu o walory ekologiczne Doliny Bugu

Fot. Marcin Tarasiuk, Jarosław Walczuk

Dnia 10 czerwca 2010r. w ramach podprojektu pt. „Rozwój turystyki Gmin Ruda – Huta i Riwne w oparciu o walory ekologiczne Doliny Bugu”, dwa zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie – Hucie tj. „Jarzębina Czerwona" z Rudki i „Bokoryna” z Żalina uczestniczyły w seminarium na terytorium Ukrainy w miejscowości Riwne.
Część artystyczną konferencji rozpoczął zespół śpiewaczy z Rudki wykonując kilka utworów ze swojego repertuaru. Zespół „Bokoryna” wystąpił w okrojonym składzie. Zabrakło na tym występie m.in. Adriana Kisiela grającego zazwyczaj na akordeonie, zastąpił go niezawodny Rafał Nadolski. Premierowy występ w dwóch rolach jednocześnie zaliczył Artur Borodej, który po raz pierwszy publicznie grał na bębnie i śpiewał. Artyści z obu zespołów zgodnie twierdzą, że koncertowanie dla ukraińskiej publiczności było wspaniałym przeżyciem i z miłą chęcią w każdej chwili mogliby to powtórzyć.

Iwona Borodej

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 14 → wczoraj: 40 → a dotychczas: 107681