Aktualności
Ogłoszenia

Wycieczka do parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Dnia .

24 sierpnia 2022 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

Pierwszym punktem naszego programu były cztery laboratoria tematyczne. Głównym był obiekt ekspozycyjny tzw. „Zoom Natury”. Ekspozycja główna obejmuje zakres najciekawszych informacji z przyrody, historii naturalnej, gatunków znajdujących się pod ochroną. Następnie odwiedziliśmy Laboratorium Runa Leśnego. Przestrzeń laboratorium zawiera elementy: warsztatowe, multimedialne i sensoryczno-ruchowe gdzie uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki oraz kształtowania umiejętności obserwacji otaczającej nas natury. Później przeszliśmy do Laboratorium Recyklingu i Energii gdzie uczestnicy prezentacji poznali ideę, metody i sposoby recyklingu oraz jak kształtować postawy proekologiczne. Ostatnim było Laboratorium Awifauny i Troposfery, które przedstawia bogactwo awifauny janowskiej, zasady aerodynamiki i niezwykłe zjawiska atmosferyczne.
Kolejnym punktem był Park Kreatywny gdzie młodzież wzięła udział w grze terenowej, gdzie Uczestnicy gry zostają podzieleni na rywalizujące ze sobą drużyny, które mają do dyspozycji mapę oraz klucze. Na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury poszukiwali ukrytych zadań, które jak najszybciej należy rozwiązać, aby dotrzeć do mety.
Następnie udaliśmy się do Parku Linowego gdzie dzieci pokonały dwie trasy: młodsi żółtą o wysokości 3 m, składająca się z 12 przeszkód, mostów, belek beczek, ścianek oraz tyrolki. Całkowita długość trasy: 76m. Starsi niebieską o wysokości 3-7m, składająca się z 14 przeszkód, w tym trzech zjazdów tyrolskich o łącznej długości 79m, drewnianych tuneli, metalowych obręczy, poziomych, pionowych i ukośnych przeszkód drewnianych oraz siatki. Całkowita długość trasy: 183m.
Po parku linowym udaliśmy się na zasłużony obiad i wyruszyliśmy w drogę do domu. Oczywiście żadna wycieczka nie może nazywać się wycieczką jeżeli na końcu wyprawy nie ma restauracji McDonald's.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę i do zobaczenia podczas kolejnych atrakcji, które już dla was przygotowujemy!

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 11 → wczoraj: 65 → a dotychczas: 111460

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech