Konkurs Recytatorski 2022 - Premiera Filmu "Zadra"

15 stycznia 2023 r. w budynku Huty Kultury odbył się „XXVII Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży” połączony z premierą filmu "Zadra". Oba wydarzenia zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Film "Zadra" jest efektem warsztatów teatralno-filmowych prowadzonych przez Marka Kościółka i Marcina Pławskiego. Warsztaty były realizowane pod koniec grudnia 2022 r. przy udziale blisko trzydziestu uczestników. W treści film nawiązuje do sytuacji, w których wszyscy możemy się znaleźć. Możemy także reagować. Czy to robimy? a może jest "ktoś", kto to widzi?, ale czy nie jest wówczas za późno? a może wówczas należy zacząć działać?
Czy "Zadra" odpowiada na te pytania? Tego dowiecie się po obejrzeniu filmu.

Koncepcja: Marek Kościółek i Marcin Pławski
Reżyseria: Marcin Pławski
Utwory muzyczne: Dmytro Kryachun i Gabriel Nadolski
Pomoc techniczna: Marcin Nawrocki i Robert Wróblewski

Występują: Iwona Borodej, Marlena Fedoruk, Adam Gedenacz, Martyna Hawryluk, Aleksandra Honory, Barbara Humeniuk, Marek Kościółek, Dmytro Kryachun, Iwona Matejuk, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski, Marcin Nawrocki, Kinga Panas, Igor Psuja, Magdalena Rozmarynowska, Julian Sawić, Zofia Sołtys, Karolina Szwalikowska, Sofia Trambowetska, Marcin Woszczewski, Amelia Wróblewska, Natalia Wróblewska, Julia Wilkos, Dominika Zawiślańska, Denis Zhovtyak, Jakub Zwolak.

Działanie zrealizowane w ramach programu "Z nami film Ci się nie urwie", realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Program finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego poświęcona była twórczości Marii Konopnickiej, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Kamila Norwida.

Konkurs Recytatorski został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

• Klasy 1-3
  • Klasy 4-6
  • Klasy 7-8

Do konkursu zgłosiło się: 28 a przystąpiło 24 uczestników.
Komisja w składzie:

• Anna Jabłońska - przewodnicząca
  • Damian Grzywna
  • Marcin Woszczewski

Po przesłuchaniu uczestników Konkursu, komisja wyłoniła zwycięzców:

Kategoria wiekowa klasy 1 - 3 twórczość: Marii Konopnickiej.
Zgłosiło się 20 i/a przystąpiło 16 uczestników:

• I m-ce : Amelia Honory,
  • II m-ce: Maja Kozłowska, Amelia Molenda,
  • III m-ce: Vanessa Śliwińska, Hanna Kamińska.

Wyróżnienia: Aleksandra Anasiewicz, Wiktoria Urbańczyk, Róża Walczuk, Jagoda Poniewozik, Zuzanna Tulikowska, Zuzanna Kozak, Franciszek Dyczko.

Kategoria wiekowa klasy 4 - 6 twórczość: Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego.
Zgłosiło się 4 i/a przystąpiło 4 uczestników:

• I m-ce: Igor Psuja
  • II m-ce: Wojciech Sitarz, Maximilian Śliwiński
  • III m-ce: Zuzanna Dyczko

Kategoria wiekowa klasy 7- 8 twórczość : Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Kamila Norwida.
Zgłosiło się 4 i/a przystąpiło 4 uczestników:

• I m-ce: Marlena Fedoruk,
  • II m-ce: Faustyna Opolska, Julia Suszczyk,
  • III m-ce: Laura Sobczuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Nagrody w postaci książek zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 40 → wczoraj: 15 → a dotychczas: 107667