EkoMajówka 2017

Start godz. 14.00

III Turniej sołectw Gminy Ruda-Huta

Konkurencje:

• Prezentacja sołectw - w formie pokazu artystycznego; każda drużyna przygotowuje prezentację drużyny i sołectwa, którą prezentuje na scenie (do 10 minut).
  • "Wypijmy coś" - Picie napoju przez rurkę; Konkurencja na czas. Wszyscy, na komendę „start” zaczynają picie napoju przez rurkę kto pierwszy podniesie rękę do góry po wypiciu napoju wygrywa (nie przechyla naczynia do góry dnem - jeśli przechyli, zostanie zdyskwalifikowany).
  • "Nie daj się zrobić w balona" - Dmuchanie balonów; Konkurencja sprawnościowa polegająca na tym, kto pierwszy wypełni "kosz na śmieci" nadmuchanymi balonami.
  • "Hula Chłop" - Kręcenie hula hop Jedna osoba z drużyny (mężczyzna) kręci na biodrach hula hop – najdłużej jak potrafi.
  • "Wiem albo nie wiem" - Quiz wiedzy ogólnej; Konferansjer czyta pytanie, drużyny naradzają się i odpowiadają, za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt. Turniej wiedzy wygrywa ta drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów. Pytania dotyczyć będą: Gminy Ruda-Huta, ciekawe miejsca, statystyka, szkoły, przedsiębiorstwa, środowisko naturalne, ekologia, rolnictwo, kultura.
  • Konkurencja niespodzianka.

Ponadto Jury może (nie musi) przyznać dodatkowe punkty za doping drużyny, publiczność, przyznając punkty w przedziale od 1 do 10 za:

• Wyjątkowe zaangażowanie w wykonywanie zadań,
  • Postawę grup dopingujących (fair play),
  • Jednolite stroje,
  • Piosenki, hasła, okrzyki,
  • Jury może przyznać ujemne punkty lub zdyskwalifikować drużynę za niesportowe zachowanie lub łamanie regulaminu.

Do pobrania:

Program:

Rajdy:

• Ruda Team - Rajd z elementami gry terenowej; start godz. 10.00 Ruda-Huta (przy parku). Rajd z elementami gry terenowej Ruda-Huta - Gotówka.

Koncerty:

• Zespół Werbyczeńka - Ukraina
  • Cykady z Wólki Okopskiej,
  • Wiśniowy Sad z Żalina,
  • Jarzębina Czerwona z Rudki,
  • Akord z Rudy-Huty,
  • Bokoryna z Żalina,
  • Drużyna Harcerska z Rudy-Huty,
  • Młodzież z Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie,
  • Emilian Grzywna i Uczniowie – Recital

Spektakle:

• Eko - Inscenizacja w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie.

Pokazy:

• Pokaz Zapaśników,
  • Pokaz Krav Maga.

Dla dzieci:

• Quizy ekologiczne,
  • Park zabaw,
  • Eko: gry, zabawy, konkursy,
  • Lody, wata, popcorn.

Dla wszystkich:

19.00 – 23.30 – Zabawa taneczna z zespołem "Aveiro".

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 18 → wczoraj: 30 → a dotychczas: 107715