Teatr OKO "Upiory Tuwima" - premiera

WSTĘP WOLNY na podstawie wejściówki
obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 573 292 666 lub 82 568 60 55

dołącz do wydarzenia na Facebooku

Obsada: Marlena Fedoruk, Kinga Panas, Zofia Sołtys, Marcelina Szarpak, Julia Wilkos, Aleksandra Wójtowicz, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski, Igor Psuja, Julian Sawić.

Reżyseria: Marcin Woszczewski

"Upiory Tuwima" - kolejna premiera Teatru OKO. Tym razem na scenie zobaczymy debiutantów. Grupa, zaczęła swoją teatralną przygodę jesienią ubiegłego roku, a to ich pierwszy spektakl. Młodzi aktorzy  zmierzą się z "upiorami", które towarzyszą niemalże każdemu, kto rozpoczyna swoją pracę ze słowem. Któż z nas nie zna choć jednego wiersza Juliana Tuwima? Usłyszycie je w kompilacji zaserwowanej lekko humorystycznie a jednocześnie budząc dreszczyk znany z horrorów. Oczywiście w tym konkretnym przypadku słowo "horror" jest tutaj tylko kierunkowskazem.

Ogromny wpływ na tego typu formę miała grupa, która podczas pierwszych spotkań, ankiet wyraziła ogromne zainteresowanie tym gatunkiem..., więc czemu nie? Przedstawienie ma swój nietypowy klimat, a także przesłanie, które jest refleksją, pozostawioną nam przez pandemiczną rzeczywistość. Izolacja, samotność, indywidualność i nasze "zmartwienia/upiory". W ten oto sposób słowo "upiory" zyskuje wiele znaczeń.

Spektakl jest swego rodzaju edukacyjną zabawą osadzoną na kanwie poezji dla dzieci oraz tej, którą Julian Tuwim kierował do starszego odbiorcy.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 10 → wczoraj: 15 → a dotychczas: 107760