Fraktal - Premiera

Dnia 19.03.2011r. Teatr OKO zaprezentował swoje najnowsze przedstawienie pod tytułem „Fraktal”. Scenariusz spektaklu napisał Marcin Woszczewski. On także podjął się reżyserii widowiska. „Fraktal” to sztuka w zasadzie bez fabuły, pełna symboliki i metaforycznych odniesień. Twórcy podjęli próbę ukazania panującej na świecie, niepisanej równowagi między dobrem a złem, począwszy od czasów biblijnej Ewy po współczesność. – Fraktal w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samopodobny, to znaczy taki, którego części są podobne do całości.  W naszym „Fraktalu” chodzi o to, że  każdy z nas w swoim życiu powtarza scenę walki dobra ze złem jako formę poznawania świata. Zawsze jednak na koniec zostaje niezachwiana równowaga między tym, co dobre i złe – mówi autor. Dodaje jednak, że ważnym przesłaniem przedstawienia jest to, że nie wszystko jest zapisane, mamy wpływ na nasze życie i na to, co nas spotyka. Pomysł na spektakl był autorski. Inspiracją do napisania scenariusza stała się książka „Tam, gdzie spadają anioły” Doroty Terakowskiej. Po raz pierwszy w przedstawieniu Teatru „OKO” pojawiła się muzyka na żywo. Skomponował ją i wykonał Edward Grabowy. Na scenie wystąpili: Paulina Dąbrowska, Alicja Mazurek, Katarzyna Miazga, Aneta Miszczuk, Marcin Nawrocki, Ewelina Pułka, Mateusz Sawić i Sara Szeliga.

Paweł Tkaczuk

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 17 → wczoraj: 21 → a dotychczas: 107822