Groch z Kapustą po Ulańsku

„Groch z Kapustą Po Ulańsku na Ludową Nutę” – tak właśnie nazywa się uroczystość o niezwykłym klimacie i niepowtarzalnej atmosferze, którą od lat organizują Zespół Tradycja i Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Zwyczajna ludzka życzliwość, gościnność, pasja i chęć przebywania we wspólnocie nadają tej uroczystości niesamowite ciepło i energię. W Ulanie-Majoracie gościliśmy 23 września 2012r., naszą Gminę reprezentowali Wójt Kazimierz Smal z małżonką, zespoły: „Jarzębina Czerwona”, Kapela „Rudniacy” oraz dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie. Wzruszające przywitanie „Chlebem i Solą” spowodowało, że od samego początku poczuliśmy się wyjątkowo i serdecznie przyjęci. Nasze zespoły zaprezentowały się w części artystycznej dostarczając ludową nutę, która wypełniała to niezwykłe spotkanie, nie zbrakło oczywiście „grochu i kapusty”, a właściwie potraw w których (wymienione w nazwie uroczystości) warzywa grają główne role. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przez kilka chwil odetchnąć od codzienności i wśród przyjaciół spędzić pierwsze w tym roku, ale za to bardzo ciepłe jesienne popołudnie. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli się zrewanżować...

Marcin Woszczewski

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 2 → wczoraj: 21 → a dotychczas: 107859