Aktualności
Ogłoszenia

Kwietny Bieg 2009

Dnia .

     Dn. 29.05.2009 r., już po raz czwarty Gmina Ruda - Huta czynnie uczestniczyła w ogólnopolskim „Kwietnym Biegu" przedsięwzięciu propagującym wypoczynek poprzez ruch. Trasę „Kwietnego Biegu” wyznaczają drogi rozciągające się przy granicach administracyjnych Rzeczypospolitej Polskiej...

 

     Bieg na terenie gminy Ruda-Huta rozpoczął Z-ca Wójta Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk, który sztafetę przejął od Wójta Gminy Dorohusk Wojciecha Sawy. Trasa biegu na terenie naszej Gminy podzielona została na odcinki jednokilometrowej długości. Na każdym odcinku następowała zmiana prowadzącego bieg, a do grupy dołączali nowi biegacze. W biegu uczestniczyli: Radny Gminy Ruda-Huta Marian Michalski, Sekretarz Gminy Ruda-Huta Marek Słupczyński, trener sekcji zapaśniczej „Tajfun” Roman Czwaliński, Komendant OSP Mariusz Szalewicz, Kierownik GOK w Rudzie Marcin Woszczewski, aktorzy teatru „OKO” oraz mieszkańcy gminy Ruda-Huta.

Jak co roku znalazły się osoby, które przebiegły cały siedmiokilometrowy odcinek trasy prowadzący przez naszą Gminę. Bieg zakończony został o godz. 12:44 przekazaniem sztafety Gminie Wola Uhruska. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały jednostki Policji i Straży Granicznej. Organizatorem „Kwietnego Biegu” jest Stowarzyszenie 10 Czerwca.

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 17 → wczoraj: 51 → a dotychczas: 105933

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech