Teatr NEMNO w GOKu

14 kwietnia br gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury Teatr Nemno z Rzeszowa. Obejrzeliśmy dwukrotnie spektakl "Cyrk Hrynek" oraz spektakl dedykowany dorosłej widowni zatytułowany "D_pa". Obydwa spektakle w wykonaniu Henryka Hryniewickiego (na co dzień aktora teatru Maska z Rzeszowa) były rewelacyjnie przyjęte przez publiczność. Ciekawostką jest fakt, że Henryk Hryniewicki jest jednym z niewielu aktorów "lalkarzy" animującym marionetki w Polsce o czym mogliśmy się przekonać oglądając brawurowo wykonany "Cyrk Hrynek". Natomiast w drugim spektaklu zobaczyliśmy dwie pacynki i aktora, którzy w metaforyczny sposób opowiedzieli nam o ludziach z marginesu społecznego, ich problemach, niespełnionych marzeniach, filozofii, etyce postępowania, a także, a może przede wszystkim, przyjaźni, lojalności i potrzebie bliskości... Gutek, Józek i ich tajemniczy gość w sposób groteskowy zobrazowali nam nasze codzienne życie...
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć tą wyjątkową osobowość w naszej gminie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 24 → wczoraj: 17 → a dotychczas: 108070