3 lutego dzieci i młodzież głównie z terenu gminy Ruda-Huta wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję poznać historię stolicy po której oprowadzał Krzysztof Opas - opiekun i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. W trakcie spaceru uczestnicy zwiedzili takie miejsca jak: "Pałac Prezydencki", "Uniwersytet Warszawski", "Pałac Czetwertyńskich-Uruskich", "Pomnik Mikołaja Kopernika", "Grób Nieznanego Żołnierza", "Ogród Saski" oraz PKiN. Pierwszą z dwóch atrakcji drugiego dnia wycieczki (4 lutego) było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy spędzili kilka godzin na poznawaniu różnych oblicz nauki poprzez zabawę. W planetarium zobaczyli również film "Ziemia, Księżyc, Słońce". Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczestnicy za sprawą przewodnika i licznie zgromadzonych eksponatów poznali historię Powstania Warszawskiego.

Organizatorami wycieczki byli Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie oraz Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 20 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107567