Aktualności
Ogłoszenia

Sukces Bokoryny i Teatru OKO

Dnia .

BOKORYNA

       9 maja 2010r. w Chełmskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do 44 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Reprezentantami Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie były zespoły: „Wiśniowy Sad”, „Jarzębina Czerwona” i „Bokoryna”. W kategorii "zespoły śpiewacze" dwa nasze zespoły: "Jarzębina Czerwona" i "Wiśniowy Sad"otrzymały wyróżnienia.
Jury przeglądu przyznało Nagrodę Specjalną dla zespołu Bokoryna mimo, iż zespół nie mieścił się w konwencji festiwalu. Jest to dla zespołu ogromne wyróżnienie i motywacja do podtrzymywania kultury ludowej.

TEATR OKO

Spektakl ONO - fot. Rafał Czeryna

     10 maja 2010r. w Teatrze im. H.Ch. Andersena w Lublinie odbył się Wojewódzki finał przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych pod nazwą "Festiwal Najciekawszych Widowisk". Teatr OKO występujący w kategorii teatrów młodzieżowych zaprezentował swój najnowszy  spektakl pt.:"Ono". Z pośród kilkunastu teatrów województwa lubelskiego, Jury przyznało Teatrowi OKO nagrodę, pierwszą z dwóch nagród głównych. Ponadto Teatr OKO został nominowany do szczebla ogólnopolskiego.

Sara Szeliga i Marcin Nawrocki w trakcie odbierania nagrody.

Więcej na temat Teatru OKO

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 15 → wczoraj: 51 → a dotychczas: 105931

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech