10-lecie Zespołu Bokoryna

10 listopada 2019 r. w budynku Huty Kultury w Rudzie-Hucie odbył się jubileusz 10-lecia działalności artystycznej zespołu ludowego „Bokoryna”. Benefis jubilatów, podczas, którego kierownik zespołu Anna Nadolska przedstawiła historię powstania zespołu „Bokoryna” i jego działalność na przestrzeni 10 lat rozpoczął uroczystość. Po benefisie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie Marcin Woszczewski przywitał jubilatów i zaproszonych gości. Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal i Przewodniczący Rady Gminy Ruda-Huta Piotr Śliwa podziękowali członkom zespołu za bezinteresowne zaangażowanie w promowanie kultury i gminy Ruda-Huta poprzez swoją działalność wręczając okolicznościowy grawerton i kwiaty. Ponadto na pamiątkę dziesięciu lat działalności aktualni i byli członkowie zespołu otrzymali tzw. foto-książki, czyli albumy fotograficzne zawierające zdjęcia okresu od zawiązania się zespołu do chwili obecnej. Starosta Powiatu Chełmskiego Piotr Deniszczuk wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Chełmskiego Jarosławem Walczukiem również podziękowali zespołowi oraz przekazali list gratulacyjny i kwiaty. Życzenia Jubilatom złożyli także radni Gminy Ruda-Huta, dyrektorzy jednostek samorządu lokalnego i kierownicy referatów Urzędu Gminy Ruda-Huta, delegacje zespołów działających na terenie gminy Ruda-Huta, rodziny oraz przyjaciele jubilatów.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 1 → wczoraj: 30 → a dotychczas: 107698