Konkurs Recytatorski 2019

1 grudnia 2019 r. w Hucie Kultury w Rudzie-Hucie odbył się XXIV Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży z terenu Gm. Ruda-Huta. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości: Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Jana Twardowskiego, George'a Orwella.

W tym roku, łącznie wzięło udział 41 uczestników. Komisja w składzie: Anna Bąk (przewodnicząca), Agnieszka Woszczewska i Paulina Mierzicka wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy 0-1 –twórczość Marii Konopnickiej, Jan Brzechwy i Juliana Tuwima.

• I miejsce – Zuzanna Dyczko,
  • II miejsce – Wojciech Sitarz, Zuzanna Baran,
  • III miejsce – Daria Łontkowska, Patrycja Kamińska.

Klasy 2-4 – twórczość Jana Twardowskiego

• I miejsce Igor Psuja,
  • II miejsce Patrycja Zawiślańska,
  • III miejsce Aleksandra Kruk i Maximilian Śliwiński.

Wyróżnienia: Dagmara Gubanow, Seweryn Pawłowski, Martyna Hawryluk, Zuzanna Dec, Wiktoria Gierczak, Szymon Skimina, Magdalena Stolarczyk, Zuzanna Łukasik, Radosław Plewa.

Klasy 5-8 – twórczość George'a Orwell'a (fragmenty: Folwark Zwierzęcy)

• I miejsce Laura Sobczuk,
  • II miejsce Julia Suszczyk, Kacper Guz,
  • III miejsce Aleksandra Honory.

Wyróżnienia: Kacper Jachymczak, Julia Wilkos, Natalia Wróblewska, Anna Kozłowska.

Nagrody laureatom wręczyli Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal i Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Walczuk.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 5 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107572