Aktualności
Ogłoszenia

Wycieczka w Świętokrzyskie

Dnia .

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę w Góry Świętokrzyskie - Tropiciele Świętokrzyskich Czarownic.
Wycieczka odbyła się w dniach od 18 do 20 sierpnia 2021 r.

  • Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy drzewo - dąb Bartek - Król Puszczy Świętokrzyskiej jeden z najstarszych dębów w Polsce, który znajduje się w miejscowości Zagnańsk niedaleko Kielc. Następnym punktem tego dnia była wyjątkowa atrakcja na skalę krajową Oceanika, która stanowi wielkie akwaria ze zwierzętami wodnymi z całego świata.
  • Drugiego dnia nasi wycieczkowicze udali się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i drogą królewską, którą również pokonał Król Jagiełło dotarli na górę Święty Krzyż. Zwiedziliśmy najstarsze polskie sanktuarium, w którym znajdują się Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Tego samego dnia zdobyliśmy Łysą Górę w poszukiwaniu czarownic w Gołoborzu - rumowisku skalnym na północnym stoku Łysej Góry według legendy tam odbywał się sabat czarownic.
  • Trzeciego dnia zwiedzaliśmy zamek w Chęcinach pełnił on funkcje rezydencjonalne dla polskich władców oraz ich rodzin. W zamkowych murach kilkukrotnie gościli królowie z dynastii piastowskiej (Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki), a także Władysław Jagiełło. Gdy Królowa Bona, żona Zygmunta I Starego przewoziła swoje skarby załamał się most i wszystko utonęło, a duch królowej pojawia się na Zamku w Chęcinach i poszukuje swojej własności. Zwiedziliśmy także Pierwsze Centrum Neandertalczyka, to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Ostatnią kryjówką czarownic była krasowa Jaskinia Raj-jaskinia, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Wśród ciemnych korytarzy można było znaleźć skamieniałą postać czarownicy ukrytą przed światem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę i do zobaczenia podczas kolejnych atrakcji, które już dla was przygotowujemy!

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 15 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 107320

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech