Zrób To Sam - Pisanki!

28 lutego 2023 r. w Hucie Kultury odbyły się warsztaty z cyklu „Zrób to Sam”, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.
Uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonali pisanki techniką tradycyjną tzw. drapaną, polegającą na zdrapaniu ostrym narzędziem zewnętrznej barwionej powłoki jajka. Instruktorem prowadzącym była twórczyni ludowa z terenu gminy Ruda-Huta Pani Zofia Paradowska. Zdobieniem pisanek metodą drapaną zajmuje się od 33 lat. Jest zapraszana przez szkoły i placówki kulturalne do przeprowadzania dla dzieci warsztatów zdobienia pisanek wielkanocnych. Biorący udział w warsztatach wykazali się wielką inwencją twórczą i zapałem wykonali piękne pisanki, które uświetnią Wielkanocne stoły i koszyki.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 14 → wczoraj: 22 → a dotychczas: 107000