Aktualności
Ogłoszenia

Teatr OKO "Kolory" - premiera

Dnia .

Fot. Robert Wróblewski

W niedzielę, 11 czerwca 2023 r. w Hucie Kultury odbyła się premiera spektaklu „Kolory” w wykonaniu Teatru OKO. Na scenie zaprezentowali się: Aleksandra Honory, Karolina Szwalikowska, Natalia Wróblewska, Dominika Zawiślańska, Przemysław Borkowski, Jakub Zwolak. Reżyserem spektaklu jest Marcin Woszczewski, za scenariusz odpowiadają Marcin Woszczewski i grupa.

Licznie zgromadzona publiczność ciepło przyjęła dwudziestą ósmą premierę Teatru OKO. Po spektaklu odbyła się dyskusja na temat poruszonego zagadnienia w odniesieniu do otaczającej nas rzeczywistości. „Kolory" to obraz teraźniejszego świata przepuszczony przez pryzmat wizji George'a Orwell'a. Znając twórczość Orwell'a, pamiętając zabawy z dzieciństwa i choć trochę obserwując teraźniejszość z pewnością, każdy z widzów odnalazł przesłanie. Spektakl celnie podsumowała Anna Jabłońska - nauczyciela Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie, słowami: „Orwelowska diagnoza rzeczywistości powoli rodzi nadzieję na kolory wokół nas, piękne kolory, współgrające z wartościami, na których odbudowanie czekamy”.

Obsada świetnie się odnalazła w problematyce, którą porusza. Ich determinacja i głód sceniczny zaowocowała mocną energią, którą zobaczyliśmy podczas spektaklu. Na ręce reżysera Marcina Woszczewskiego oraz aktorów zostały złożone gratulacje i kwiaty przez Zastępcę Wójta Gminy Ruda-Huta Agnieszkę Woszczewską oraz jednego z najstarszych aktorów Teatru OKO Marcina Nawrockiego.

Serdeczne podziękowania oraz słodki upominek za wykonanie kostiumów do spektaklu otrzymała pani Urszula Molenda. Wyrazicielami wdzięczności w imieniu Teatru OKO i Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie byli Karolina Szwalikowska oraz Marcin Woszczewski.

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 13 → wczoraj: 65 → a dotychczas: 111462

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech