Aktualności
Ogłoszenia

Teatr OKO "Upiory Tuwima" - premiera

Dnia .

Fot. Robert Wróblewski

W niedzielę, 18 czerwca 2023 r., w Hucie Kultury odbyła się premiera spektaklu "Upiory Tuwima" w wykonaniu Teatru OKO.  Przedstawienie jest dziełem najmłodszej grupy Teatru OKO. Na scenie poraz pierwszy stanęli: Marlena Fedoruk, Kinga Panas, Zofia Sołtys, Marcelina Szarpak, Julia Wilkos, Aleksandra Wójtowicz, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski, Igor Psuja, Julian Sawić. Reżyserem spektaklu jest Marcin Woszczewski, który jest również autorem scenariusza.

Młoda aktorska obsada świetnie się zintegrowała i odnalazła w świecie pełnym nowych wyzwań. Aktorzy mierzą się z "upiorami", które towarzyszą niemalże każdemu, kto rozpoczyna swoją pracę ze słowem/aktorstwem. Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła debiutantów Teatru OKO wchodząc w ich "półsenną opowieść". Po spektaklu odbyła się dyskusja na temat poruszonego zagadnienia w premierowym spektaklu. Jak zawsze mogliśmy liczyć na bardzo trafne podsumowanie Anny Jabłońskiej - nauczyciela Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie, słowami: "Upiory Tuwima" ujawniły senny świat ludzi osobliwie czujących rzeczywistość , świat gestów, wrażeń, braku dialogu, a w pozorowanym dialogu braku porozumienia, świat dźwięków”. Spektakl jest swego rodzaju edukacyjną zabawą osadzoną na kanwie poezji dla dzieci oraz tej, którą Julian Tuwim kierował do starszego odbiorcy. Przedstawienie ma swój nietypowy klimat, a także przesłanie, które jest refleksją, pozostawioną nam przez pandemiczną rzeczywistość. Izolacja, samotność, indywidualność i nasze "zmartwienia/upiory". W ten oto sposób słowo "upiory" zyskuje wiele znaczeń.

Gratulacje i słodkie upominki dla młodych aktorów zostały złożone przez Zastępcę Wójta Gminy Ruda-Huta Agnieszkę Woszczewską oraz jednego z najstarszych aktorów Teatru OKO Marcina Nawrockiego. Na ręce reżysera Marcina Woszczewskiego zostały złożone podziękowania wyrazicielami wdzięczności w imieniu Teatru OKO i Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie była Marlena Fedoruk.

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 24 → wczoraj: 29 → a dotychczas: 108486

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech