Aktualności
Ogłoszenia

Lato z GOK-iem 2023

Dnia .

W lipcu i sierpniu 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie realizował program "Lato z GOK-iem 2023" dla dzieci i młodzieży, działanie zostało sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025 oraz projektu Gminy Ruda-Huta pt.: „Sport i rekreacja na wakacjach”.
W ramach tych projektów zostały przeprowadzone następujące działania:

 • rajd rowerowy,
 • konkurs plastyczny „Jestem asertywny, nie jestem uzależniony”,
 • spotkanie z policją i pogadanka na temat uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży w okresie wakacji,
 • wyjazd do Parku Rozrywki i Edukacji Farma Iluzji pod Trojanowem,

Ponadto poza projektami zostały przeprowadzone warsztaty: garncarskie, kulinarne oraz wycieczka do Parku Rozrywki Mandoria pod Łodzią.
Składamy szczególne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy realizacji tych działań.


3 lipca 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w ramach Lata z GOK-iem 2023 zorganizował rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży. Trasa rajdu liczyła 33 km. Wystartowaliśmy z Rudy-Huty przez Chromówkę, Żalin następnie przez Świerże, Hniszów do Rudki. W Żalinie zwiedziliśmy wiatrak Koźlak . W Świerżach oprowadzał nas i opowiadał  historię tej miejscowości lokalny rzeźbiarz, społecznik Pan Andrzej Suchocki. Zwiedziliśmy zespół dworsko-parkowy, pozostałości po pałacu oraz piękną aleję grabową. W Hniszowie odwiedziliśmy dąb Bolko. Miejscem docelowym było Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce, gdzie odbyło się ognisko integracyjne. W rajdzie rowerowym uczestniczyło 30 osób, a najmłodsi uczestnicy mieli po 9 lat. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale dumni z pokonanej trasy rowerowej.


05 lipca 2023 r. W Hucie Kultury odbyły warsztaty garncarskie. Było to kolejne działanie podczas wakacji w ramach Lata z GOK-iem. Tym razem uczestnicy organoleptycznie zapoznali się z GLINĄ. Pod okiem instruktora Pani Edyty Śnieg warsztatowicze postawili pierwsze kroki w tworzeniu przedmiotów z gliny. Było twórczo, wesoło i kreatywnie. Część prac uczestników warsztatów rzeźbiarskich można było podziwiać w parku przy ulicy Nadrzecznej. W warsztatach wzięło udział 24 uczestników.


11 lipca 2023 r. W Hucie Kultury odbył  się konkurs plastyczny „Jestem asertywny, nie jestem uzależniony”. Działanie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w  Rudzie-Hucie. Podczas  warsztatów plastycznych dzieci miały za zadanie wykonać plakat na temat przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu, środków psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych. Warsztaty zostały przeprowadzone pod opieką instruktorek Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie.

W spotkaniu wzięło udział 40 dzieci.

 


18 lipca 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do Mandorii największego całorocznego parku rozrywki w Polsce pełnego atrakcji pod dachem. Jest to tematyczny park rozrywki w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim. Tematyka parku jest oparta o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty „Magia minerałów” prowadzone przez animatora i zakończone poszukiwaniem minerałów. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy minerał. Nasi wycieczkowicze udali się  do poszczególnych stref z atrakcjami dla dzieci i dorosłych: karuzele, roller coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnie, kolejki górskie, wielkie karuzele, zjeżdżalnie czy olbrzymi małpi gaj. Następnym punktem  programu wycieczki były warsztaty „Historia pieniądza” animatorka w stroju z epoki renesansu opowiadała o powstaniu środka płatniczego jakim była moneta. Na zakończenie wszyscy wybijali samodzielnie własną monetę. Beztroska zabawa trwała ponad 6 godzin podczas której wróciły do wszystkich czasy beztroskiego dzieciństwa. Zjedliśmy wspólnie pyszny obiad w klimatycznej restauracji.

Na zakończenie naszej wizyty w państwie Mandorii zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Nasza wycieczka tradycyjnie zakończyła się wizytą w restauracji McDonald's. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę i do zobaczenia podczas kolejnych atrakcji, które już dla was przygotowujemy!

 


26 lipca 2023 r. W Hucie Kultury odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, którego celem było przeprowadzenie akcji profilaktycznej. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane z profilaktyką behawioralną oraz problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Po prelekcji przeprowadzonej przez Panią Katarzynę Kaszubę został odczytany protokół z konkursu plastycznego pt.: „Jestem asertywny, nie jestem uzależniony” oraz wręczono nagrody dla jego uczestników. Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę prac konkursowych, którą przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

 

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

 • 6-9 lat,
 • 10-15 lat

W konkursie wzięło udział 40  dzieci.

W kategorii wiekowej 6-9 lat  wzięło udział  14 uczestników, w kategorii wiekowej 10-15 lat wzięło udział 26 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie :

 • Marta Hamulczuk – Przewodnicząca,
 • Piotr Śliwa,
 • Ewa Małyga.

Komisja przyznała nagrody:

Kat.  6- 9 lat :

 • I miejsce: Maja Dziechciaruk,
 • II miejsce: Julia Surowska,
 • III miejsce: Mateusz Sitarz.

Kat. 10-15 lat:

 • I miejsce: Ewelina Dąbrowska,
 • II miejsce: Paweł Niedzwiecki,
 • III miejsce: Witalina Nowitska.

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali darmowy bilet wstępu na wyjazd do Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w Trojanowie. Konkurs  realizowany na potrzeby edukacji w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu, innych środków psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs został sfinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025. 


 9 sierpnia 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w ramach konkursu plastycznego „Jestem asertywny, nie jestem uzależniony” zorganizował wyjazd dla 40 uczestników konkursu plastycznego. Bilety wstępu do Parku Rozrywki i Edukacji "Farma Iluzji" pod Trojanowem zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w  Rudzie-Hucie.

Podczas Wyjazdu była moc i energia. Oprócz zabawy zapewniliśmy pyszny obiad w miejscowej restauracji. Wszyscy się świetnie bawili i czekają na następny wyjazd. Jak tradycja nakazuje wycieczka zakończyła się wizytą w restauracji McDonald's.


23 sierpnia 2023 r. w Hucie Kultury odbyły się warsztaty z cyklu „Zrób to Sam”, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Tym razem odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Kuchnia włoska”. Instruktorki przygotowały cisto na oryginalną włoską pizzę. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli za zadanie przygotować sobie produkty, z których wykonali swoją własną pizzę z ulubionymi dodatkami. Warsztaty przeprowadziły instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury przy pomocy rodziców.  Było pracowicie i smacznie. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. W działaniu wzięło udział 19 osób.

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 24 → wczoraj: 29 → a dotychczas: 108486

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech