XXXVI MSWZT w Tarnogrodzie

Tarnogród przez trzy dni (28-30 stycznia) był stolicą teatrów wiejskich ,odbył się tam XXXVI Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych .Na sejmiku spotkało się 19 zespołów teatralnych reprezentujących województwo lubelskie, mazowieckie, podkarpackie i świętokrzyskie. Tegoroczny Sejmik decyzją Komitetu Stałego Rady Ministrów i akceptacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został wpisany do programu kulturalnego Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

W dniu 29.01.2011 zespół Jarzębina Czerwona reprezentował województwo lubelskie z widowiskiem obrzędowym pod tytułem „Oj bida w naszym domu”. Aktorzy zaprezentowali obyczajowy obrazek z życia dawnej wsi jak ludzie przygotowują się do żniw. Sejmik w Tarnogrodzie był jednym z pięciu etapów eliminacji międzywojewódzkich do ogólnopolskiego sejmiku, który odbędzie się w październiku. Wyniki eliminacji, które miały miejsce w Tarnogrodzie będą znane w czerwcu, wtedy dowiemy się czy zespół „Jarzębina Czerwona” zyska szansę na europejską promocję naszych lokalnych tradycji.
Barbara Humeniuk

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 17 → wczoraj: 21 → a dotychczas: 107822