Wakacje 2015

Kalendarz wydarzeń wakacyjnych:

Zielone Wakacje” – rozpoczęcie 06 lipca 2015 r. trwać będą do 30 sierpnia 2015 r.

• 10 lipca – Spotkanie z leśniczym. Wyjazd dzieci na spotkanie z leśniczym w trakcie, którego opowie o roślinach i zwierzętach występujących w lesie oraz o właściwym zachowaniu się w nim. Wszyscy wezmą udział w integracyjnym ognisku, podczas którego zostanie przeprowadzony Quiz ekologiczny.
  • 15 lipca – „Moje Zielone Miejsce” – X edycja konkurs plastyczny w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce. Rozpoczęcie o godz. 12:00 wycieczką na rozlewisko Bugu. Po zakończonym konkursie odbędzie się ognisko dla dzieci biorących udział. Wyjazd  dzieci rowerami spod świetlic: Ruda-Kolonia ok. godz. 11:00, Żalin ok. godz. 11:00 (pisemne zgody rodziców).
  • 18-19 lipca – zawody piłki nożnej - "X Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ruda – Huta" na boisku „Orlik” w Rudzie-Hucie o godz. 10:00 (rejestracja drużyn godz. 9:30).
  • 23 lipca – Plener rzeźbiarski i warsztaty rzeźbiarskie przy wiatraku w Żalinie ok. godz. 13:00. Wyjazd  dzieci rowerami spod świetlic: Ruda-Kolonia ok. godz. 12:00, Rudka  ok. godz. 11:30 (pisemne zgody rodziców).
  • 24-26 lipca – Wakacyjny Survival w CKiR w Rudce.
  • 30 lipca – 02 sierpnia – Wyżyna Teatralna – Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów - integrujący grupy teatralne z całej Polski. Oprócz spektakli na uczestników czekają również - warsztaty i inne atrakcje. (Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce) szczegóły na: www.wt.ruda-huta.pl
  • 07 sierpnia  – „Z recyklingiem na ty” warsztaty rękodzieła z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Dzieci wraz z Paniami z KGW „Ryzykantki” wykonają ozdoby i przedmioty codziennego użytku (Dom Kultury w Rudzie-Kolonii).
  • 15-16 sierpnia – Bolkowanie 2015
  • 21 sierpnia „Eko-Potrawa” godz. 13:00 – Dom Kultury w Żalinie. Wyjazd  dzieci rowerami spod świetlic: Ruda-Kolonia ok. godz. 11:30, Rudka ok. godz. 11:00 (pisemne zgody rodziców).
  • 30 sierpnia – Zakończenie i podsumowane ,,Zielonych Wakacji” w Gminnym Ośrodku Kultury w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii o godz.14:00

Ponadto:

• Pogadanki przyrodnicze, Quizy ekologiczne – pogłębiające wiedzę o ekologii, mające na celu przybliżyć uczestnikom problemy i zagrożenia środowiska a także korzyści z niego płynące,
  • Rajdy, wycieczki – cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci propagujących zdrowy i aktywny tryb życia.
  • Konkurs plastyczny pt.: „Stop Nałogom”.
  • Wyjazd do Wioski Gotów w Masłomęczu.

Informacje i kontakt w sprawie wydarzeń: 82 568 60 55

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 21 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 108203